
Fotó: diMANSIONS fesztivál
Az oltszemi Mikó-kastély területén néhány nap múlva – június 14-16. között – kezdetét veszi a nagyszabású diMANSIONS retrófesztivál, ahol hazai és anyaországi fellépők, valamint a 80-as, 90-es és 2000-es évek retró-zenei világsztárjai adnak élő koncertet.
2019. június 10., 12:462019. június 10., 12:46
Péntektől – június 6-ától – megkezdődtek a diMANSIONS retrófesztivál helyszíni előkészületei, néhány napon belül pedig
Az akár 10 ezer fő befogadására is képes óriássátornak köszönhetően az esetleges rossz idő sem szabhat gátat a szórakozásnak.
A rendezvény első napján, pénteken egy igazi világsztár köszönti majd a résztvevőket, hiszen a legendás Modern Talking zenekarból ismert Thomas Anders ad koncertet, majd őt követi Lou Bega és a Hermes House Band fellépése, de már kora délutáni órákban, a hazai retró-zene méltán ismert csillagának, Mirabela Dauernek, és a Massaoke produkciójának (Egyesült Királyság) örvendhetnek a jelenlévők.
Szombaton a helyi Musicum, illetve a romániai Bosquito zenekar fellépésével kezdődik a múltidéző party, majd a jamaikai Inner Circle lép színpadra, őket pedig Tania Evans és Turbo B ex Snap!, valamint Dr. Alban követi.
A fesztivál utolsó napján, vasárnap a hamisíthatatlan rockzenéjé lesz a főszerep: fellép romániai Coco együttes, a Compact zenekar és nemzetközi hírnevű Dire Straits Experiment. A zárónapon ugyanakkor magyarországi együtteseket is köszönthetnek a fesztivál résztvevői, hiszen jelen lesz és nagyszabású koncertet ad a fennállásának idén 40. évfordulóját ünneplő Karthago zenekar, valamint a Guns’N’Roses tribute-zenekaraként ismert Reckless Roses is.
Fotó: diMANSIONS fesztivál
A fesztiválra érkezőket három különböző zenei színpad is várja: a Kayam Stage, melynek koncertterét óriássátor fedi, az Ursus Stage és a Silent Disco. Utóbbi valódi különlegességnek számít, hiszen ott – a helyszínen megkapott fülhallgatók segítségével –
A diMANSIONS fesztiválon több, mint 10 helyi DJ (Sepsiszentgyörgyről, Csíkszeredából, Kézdivásárhelyről, Székelyudvarhelyről és Kolozsvárról egyaránt) gondoskodik majd a folyamatos jókedvről – a 80-as, 90-es és 2000-es évek zenéjével „felfegyverkezve”.
A fesztiválhoz közeli városokból folyamatos buszjáratok közlekednek majd a helyszínre és vissza, így Sepsiszentgyörgyről, Kézdivásárhelyről, Csíkszeredából (tusnádfürdői megállóval) és Brassóból is könnyedén megközelíthető lesz a rendezvény. A szervezők tájékoztattak:
A szervezők felhívták a figyelmet, hogy még elérhető néhány belépőjegy, melyet bárki megvásárolhat a www.dimansions.ro oldalon keresztül, vagy a iabilet.ro, az eventim.ro, a myticket.ro és bilete.ro oldalakra ellátogatva. Ugyanígy személyesen is vásárolhatók belépők a Flanco, az IQBOX Telekom, a Cărturești és Uman üzleteiben, valamint a SelfPay termináljainál. A fennmaradó jegyek függvényében, majd helyszínen is lehet jegyet vásárolni.
A fesztivál honlapja ide kattintva érhető el, további érdekességekért és hasznos tudnivalókért pedig érdemes ellátogatni a rendezvény Facebook-oldalára is.
A diMANSIONS fesztivál teljes koncertprogramját bárki megtalálhatja ide kattintva.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!