
Thurzó Zoltán az Everest alaptáborában
Fotó: Facebook/Thurzó Zoltán
Himnusz a magasban című koncertjét mutatja be Thurzó Zoltán világrekorder zongoraművész április 25-én Gyergyószentmiklóson. A fellépést fényjáték és vetítés teszi emlékezetesebbé.
2024. április 14., 09:532024. április 14., 09:53
Thurzó Zoltán Himnusz a magasban címmel 2022. június 13-án, Nepálban, a Mount Everest alaptáborában megdöntötte a Világ legmagasabb pontján történő zongorakoncertjének Guinness világrekordját. 5325,77 méteres magasságban tartott zongorakoncertjén 132 percig játszott a hangszeren, 37 komolyzenei alkotás mellett 27 különböző nemzet himnuszát is megszólaltatta.

Hivatalosan is megerősítette a Guinness World Records, hogy világrekorder lett Thurzó Zoltán nagyváradi zongorista – számolt be Facebook-oldalán a zenész.
A fellépésre a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ szervezésében április 25-én, csütörtökön este 7 órától kerül sor a Salamon Ernő Gimnázium dísztermében. A koncertet fényjáték és mintegy 1300, a rekorddöntés útját dokumentáló fotó folyamatos vetítése teszi emlékezetesebbé.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!