
Fotó: Háromszék Táncegyüttes
Újabb gyerekeknek szánt produkciót mutat be a Háromszék Táncegyüttes: a Világhírű Redever című táncjáték Molnár Szabolcs, Fazakas Misi és László Csaba alkotói szándékát foglalja össze. Az előadás február 26-án kedden délelőtt 10 órától látható – írta a társulat szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
2019. február 25., 14:382019. február 25., 14:38
2019. február 25., 14:472019. február 25., 14:47
Eltörött a hegedű és ezzel együtt felborult a világ rendje. Talán a labda miatt történhetett. Mindenesetre Gyuri király úgy dönt, hogy férjhez adja gyönyörű lányait, méghozzá egyszerre, mert a sok lakodalom sok kiadással jár. Hogy kiválassza a legmegfelelőbb társakat, lovagi tornát szervez a jelöltek között és a fele királyságát is felajánlja a nyerteseknek.
Az első próbatétel a labdarúgás. Azt gondolhatnánk, hogy Redever, városkánk világhírű focicsillaga pályázhat a legnagyobb eséllyel, de hát a torna meglepetéseket is tartogat. Lágyi mesternek köszönhetően azonban, végül helyre áll a rend. És hogy ki is ez a Lágyi mester? Csak annyit árulhatunk el, hogy valamikor nagy varázsló volt – írták.
„A Háromszék Táncegyüttes gyerekelőadásainál most már egyfajta védjeggyé vált, hogy interakcióval szólítjuk meg a legkisebbeket. Én személy szerint nagyon fontosnak tartom az ilyen típusú előadásokat, hiszen azt gondolom, hogy a tánc hihetetlenül alkalmas arra, hogy megszólítsa őket, illetve úgy vélem, hogy nagyon sok gyerek a bábszínház után ezen produkciók révén kerülhet és maradhat a színház közelében. Mindezen túl, persze nagyon nagy felelősséget is jelent egy gyerekelőadás létrehozása, hiszen az egy olyan erőteljes élményt kell nyújtson számukra, amely arra sarkalja, hogy a későbbiekben is akarjanak és szeressenek színházba járni, hogy visszakívánkozzanak. Persze évek múltán semmire, sem a történetre, sem a szereplőkre nem fognak már emlékezni, csupán arra, hogy olyan jó volt. És mi pontosan ennek az érzésnek a megragadásához használjuk az interakció lehetőségét” – mondta el az előadás kapcsán Fazakas Misi, az egyik alkotó.
Az előadás létrejöttét az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatja a Csoóri Sándor Alap program által.
Világhírű Redever
Táncjáték gyerekeknek
Szereplők:
Gyuri király – Bajna György
Királylányok: Rózsa – Váradi Ágnes
Gabici – Keresztes Gabriella
Julcsi – Ádám Júlia
Edina – Székely Edina-Emőke
Lágyi, a varázsló – Szilágyi László
Levi – Fazakas Levente
Albi – Fazakas Albert
Redever – Gidró Roland
Mesemesterek: Molnár Szabolcs, Fazakas Misi, László Csaba
Varázslat: József Balázs (Gozefini)
Jelmez, díszlet, kellék: Breteanu Cristina
Szöveg: Dósa Zoltán
Hang: Vajda Attila
Fény: Bedőházi Alpár
Színpadi és műszaki munkatársak: Fegyver Botond, Maksai Gábor
Öltöztetők: Kis Gabriella, Para Kinga
Ügyelő: Szász Adél
Tánckarvezetők: Tekeres Gizella, Melles Endre
Zenekarvezető: Fazakas Levente
Művészeti vezető: Ivácson László
Aligazgató: Koszta Árpád
Igazgató: Deák Gyula Levente
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!