
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Második világháborús aknagránátot találtak Csíkszereda egyik utcáján – közölte hétfőn Alina Ciobotariu, a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) szóvivője.
2020. április 20., 16:342020. április 20., 16:34
2020. április 20., 17:082020. április 20., 17:08
A szakembereket a 112-es egységes segélyhívószámon egy helyi lakos riasztotta, miután a Hargita utca szélén egy tüzérségi lövedékre lett figyelmes – olvasható a tűzoltósági jelentésben.
A helyszínre érkező tűzszerészek szerint egy fel nem robbant, 82 milliméteres aknagránátról van szó, amely valószínűleg a második világháborúból származik.
A tűzszerészek elszállították a lövedéket, később pedig biztonságos körülmények között megsemmisítik.
Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.
Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
szóljon hozzá!