
A Maros megyei csapat is a legjobb életmentők között
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
2024. november 10., 16:142024. november 10., 16:14
A Maros megyei tűzoltókon kívül a bukaresti és a máramarosi hivatásos lánglovagok is képviselték Romániát az idei World Rescue Challenge nevű mentőversenyen november 5-9. között Portugáliában, amely az egyik legfontosabb nemzetközi megmérettetés mentés és sürgősségi elsősegélynyújtás terén.
A megmérettetésen 36 hivatásos mentőcsapat vett részt húsz országból: Horvátország, Ausztria, Csehország, Belgium, Franciaország, Olaszország, Luxemburg, Spanyolország, Portugália, Anglia, Írország, Amerikai Egyesült Államok, Brazília, Chile, Tajvan, Dél-Afrika, Kanada, Egyesült Arab Emírségek, Ausztrália és Románia.
– tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
A nemzetközi mentőverseny 1999 óta hozza össze a világ legjobb mentőcsapatait, keretet biztosítva a legújabb mentési és beavatkozási technikák elsajátításához, valamint a globális tapasztalatcseréhez.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
szóljon hozzá!