
Jégesővel is számolni kell. Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
Viharriasztást tett közzé az országos meteorológiai szolgálat: a narancssárga színű figyelmeztetés 21 óra 30 percig, míg a sárga jelzés 20 óráig van érvényben.
2017. szeptember 17., 19:012017. szeptember 17., 19:01
2017. szeptember 17., 21:262017. szeptember 17., 21:26
A Maros megye jelentős részére – beleértve többek között Marosvásárhelyt, Nyárádszeredát, Régent és Dédát –, illetve Hargita megyei északi felére, Maroshévíz környékére érvényes riasztás szerint a széllökések elérhetik az óránként 90 kilométeres sebességet. A széllökéseket villámlás és jégeső kíséri, a csapadék mennyisége elérheti a 20 litert négyzetméterenként.
A meteorológiai szolgálat Hargita megyére vonatkozó, 20 óráig érvényes „mérsékeltebb”, sárga jelzésű riasztást is közzé tett vasárnap délután. Az akár 80 kilométeres óránkénti sebességet is elérő viharos szél mellett jelentős mennyiségű csapadék is hullhat.
Csíkszereda, Csíkszentlélek, Csíkkarcfalva, Csíkcsicsó, Dánfalva, Szépvíz, Csíkmadaras, Csíkszentmihály, Csíkpálfalva, Csíkrákos, Csíkszentdomokos, Csíkszenttamás, Madéfalva, Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok.
Korond, Oroszhegy, Szentegyháza, Kápolnásfalu, Lövéte, Homoródalmás, Farkaslaka, Parajd, Varság, Zetelaka.
Borszék, Gyergyószentmiklós, Maroshévíz, Gyergyócsomafalva, Gyergyóholló, Bélbor, Gyergyóditró, Galócás, Gyergyóalfalu, Gyergyószárhegy, Gyergyóremete, Salamás, Gyergyóvárhegy, Gyergyóújfalu, Tölgyes, Vasláb.
21 órakor 23 óráig érvényes figyelmeztetést tett közzé a meteorológiai szolgálat egész Kovászna megyére is.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
szóljon hozzá!