
Záporokra, zivatarokra lehet számítani az elkövetkező időszakban. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Tizenhét megyére kiterjedő, kedd késő estig érvényes elsőfokú viharjelzést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az ország több részén még két napig marad a kánikula.
2019. augusztus 27., 16:392019. augusztus 27., 16:39
2019. augusztus 27., 17:282019. augusztus 27., 17:28
A szakemberek szerint kedden 13 és 22 óra között a hegyvidéki területeken, Máramarosban és helyenként Erdélyben
– írja az Agerpres hírügynökség.
A jelzett időszakban a lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 20-25, elszórtan az 50-60 litert négyzetméterenként.
A sárga jelzésű figyelmeztetés a következő megyékre érvényes: Fehér, Argeş, Arad, Bihar, Beszterce-Naszód, Brassó, Kolozs, Kovászna, Dâmboviţa, Gorj, Hunyad, Hargita, Máramaros, Maros, Prahova, Szeben és Vâlcea.
A nappali csúcshőmérséklet általában 32 és 34 Celsius-fok körül alakul, Olténiában és Munténiában elérheti a 34-36 fokot is.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
szóljon hozzá!