
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország területének mintegy kétharmadára. Hargita és Kovászna megyében villámárvizek alakulhatnak ki.
2024. július 21., 10:332024. július 21., 10:33
2024. július 21., 13:192024. július 21., 13:19
Az előrejelzések szerint vasárnap 10 órától 21 óráig Erdély nagy részén, Moldvában, Munténiában, Dobrudzsában és a hegyekben villámlással kísért záporokra, 50-70 kilométeres óránkénti sebességet elérő széllökésekre, felhőszakadásokra, helyenként jégesőre is számítani lehet.
A nagy mennyiségű csapadékra való tekintettel az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap Hargita, Kovászna és Brassó megyei folyóvizekre.
A hidrológusok közlése szerint vasárnap délig nagy mennyiségű víz árad le a patakokon, lejtőkön és vízfolyásokon,
a Feketeügy (Hargita, Kovászna és Brassó megye) és az Olt (Brassó megye) vízgyűjtő medencéjében.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 25 megye folyóvizeire.
A hidrológusok közlése szerint hétfő délig nagy mennyiségű víz árad le a patakokon, lejtőkön és vízfolyásokon, villámárvizek alakulhatnak ki és a vízállás meghaladhatja az elsőfokú készültségi szintet a Nagy-Szamos, a Fehér-Körös, a Maros, a Zsil, az Olt, az Argeş, a Ialomiţa, a Szeret, a Prut és a dobrudzsai folyók vízgyűjtő medencéjében.
A sárga jelzésű riasztás Beszterce-Naszód, Hunyad, Arad, Fehér, Kolozs, Szeben, Gorj, Mehedinţi, Hargita, Kovászna, Brassó Vâlcea, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Ialomiţa, Buzău, Suceava, Neamţ, Bákó, Vrancea, Galac, Vaslui, Constanţa és Tulcea megyét érinti.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
szóljon hozzá!