
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Főként Udvarhelyszéken okozott áramszüneteket a kedd esti viharos időjárás, a Hargita megyei tűzoltóság értesítése szerint több mint húsz településen van gond az áramellátással.
2023. augusztus 30., 10:122023. augusztus 30., 10:12
Számos helyen áramszünetet okozott a kedd esti vihar, Székelyudvarhelyen is gond volt, ám a városban rövid időn belül sikerült helyreállítani az áramellátást.
Nem így több udvarhelyszéki, illetve egy gyergyói településen, ahol a Hargita megyei tűzoltóság értesítése szerint még szerdán reggel is gondok voltak az áramellátással.
Húsz transzformátorállomás hibásodott meg Sándortelke, Székelydálya, Székelyderzs, Farcád, Bögöz, Ábránfalva, Miklósfalva, Telekfalva és Kányád településeket érintve, ugyanakkor 54 transzformátorállomásnál van gond Fenyéd, Küküllőkeményfalva, Székelyvarság, Deság, Zetelaka, Ivó és Zeteváralja településeket, illetve a zeteváraljai víztározó környékét érintve, közel 3400 felhasználónál.
További 11 transzformátorállomás hibásodott meg gondokat okozva az áramellátásban Oroszhegyben, Szentkirályon, Tibódban és Üknyéden, 30 transzformátorállomás meghibásodása több mint 1200 fogyasztót érint Libánban, Sikaszóban és Székelyvarságon, illetve 8 transzformátorállomás meghibásodása 910 bélbori fogyasztónál okoz gondot az áramellátásban.
A hibák elhárítása folyamatos, a tűzoltóság értesítése szerint már a reggeli óráktól dolgoznak az érintett helyszíneken áramszolgáltató munkatársai.
Megközelítőleg negyven lovas kelt útra csütörtökön a Perkőről, hogy magával vigye a háromszéki közösségek imaszalagjait Csíksomlyóra. A zarándokok előtt álló, eső áztatta úton minden kilométer a hit, a közösség és az összetartozás erejét hordozza.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
szóljon hozzá!