
Fotó: Vibe Fesztivál
Nem az a VIBE, de azért egy kicsit mégis: szeptember 2-4. között a VIBE Fesztivál háromnapos, ingyenes városi különkiadással készül a marosvásárhelyi várban. A magyarországi mainstream zenei vonal legjobbjai, helyi zenekarok és DJ-k, közös meccsnézés, előadások és chill-zone: érdemes a VIBE-al kezdeni a szeptembert – tájékoztatnak a szervezők.
2021. augusztus 25., 19:552021. augusztus 25., 19:55
2021. augusztus 25., 22:112021. augusztus 25., 22:11
A rendezvény ingyenes, de regisztrálni kell, illetve természetesen oltási igazolással vagy teszttel lehet majd belépni.
Eddig nagyon jók a visszajelzések és úgy tűnik, hogy mindenki várta már, hogy végre találkozzon a barátaival és koncertekre menjen” – foglalta össze az eddigi tapasztalatokat Rés Konrád Gergely, a VIBE Fesztivál igazgatója.
A fesztivál különkiadásának a marosvásárhelyi vár ad otthont, ahol a MOL Színpadon lesznek az esti koncertek és a Magyarország – Anglia közös VB-meccsnézés óriáskivetítőn, míg a MOL Teraszon egész napos chill zone és bár működik, illetve a beszélgetések és workshopok is itt lesznek.
Szeptember 2-4. között, azaz csütörtöktől szombatig minden nap délelőtt 11 és éjjel 2 óra között várják a különkiadás résztvevőit. Mivel ez egy városi különkiadás lesz, és nem a megszokott VIBE Fesztivál, ezért fontos kiemelni, hogy idén nem lesz kempinghely biztosítva.
Fotó: Vibe Fesztivál
A belépés ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. A www.vibefestival.ro oldalon lehet online regisztrálni. Javasolják, hogy regisztráljanak minél hamarabb, hiszen a helyek száma korlátozott. A koncertezni vágyók így tudják biztosítani helyüket a koncerteken és a nappali programokon.
Csütörtökön ByeAlex és a Slepp nyitja a MOL Színpadot, majd utánuk a magyar válogatott mérkőzését lehet óriáskivetítőn követni. Pénteken az elmúlt másfél évben felkapott Dzsúdló először debütál Romániában a MOL Színpadon, majd az Online VIBE-ról már ismert Konyha zenekar lép fel.
A MOL Színpadon az idei nyertes Epic Music Battle zenekarok is fellépnek: a Josh Moograine és az Álljunk meg! nyitják a pénteki és szombati programot.
Fotó: Vibe Fesztivál
Jelenlegi szabályozásoknak megfelelően a programhelyszínre való belépéshez minden 12 éven felüli résztvevőnek rendelkeznie kell az alábbiak valamelyikével:
a fesztivál kezdete előtt, legkevesebb 10 nappal megkapott Covid 19 elleni oltás, amit igazolni is tud a résztvevő romániai, magyarországi vagy az eu-s védettségi igazolással
negatív rt-pcr teszttel, amely nem régebbi, mint 72 óra
negatív antigén teszttel, amely nem régebbi, mint 24 óra
orvos által kiállított igazolással lehet bizonyítani, hogy valaki átesett a betegségen legkevesebb 15 és legtöbb 180 napja.
Bővebb információk a fesztivál honlapján találhatók.
Fotó: Vibe Fesztivál
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
szóljon hozzá!