
Építési terület lesz a következő évben is az Octavian Goga sétány
Fotó: Veres Nándor
Megnehezítik a közlekedést a csíkszeredai Octavian Goga sétányon, ahol folyamatban van a felújítás, munkagépek ásnak. Az új vezetékek építése az időjárás függvényében már ebben az évben befejeződhet, a munkát jövőben folytatják.
2020. október 15., 09:022020. október 15., 09:02
2020. október 15., 09:042020. október 15., 09:04
Építési területté vált az elmúlt hetekben a Csíkszereda központjában levő lakóövezet, amelynek felújítására nyáron írtak alá kivitelezési szerződést. A Temesvári sugárút irányából először a szennyvízhálózat új fővezetékének építése érdekében ástak árkokat az úttesten át, ezt követően az esővíz-elvezető hálózat építése is megkezdődött. Ennek megfelelően egyre inkább nehezedik főként az autós, de a gyalogos közlekedés is a sétánynak a Kossuth Lajos utcával párhuzamos szakaszán.
Kérdésünkre Szőke Domokos alpolgármester elmondta, a szennyvízhálózat fővezetékének építését a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató vállalat végzi, ők a Temesvári sugárút irányából haladnak a Kossuth Lajos utcával párhuzamosan. A felújítás kivitelezésével megbízott ING Service Kft. a csapadékvíz-elvezető rendszert készíti, szintén ugyanabból az irányból kezdve az ásást.
Fotó: Veres Nándor
Ez utóbbi munkálat viszont nem csak az egyenes szakaszra terjed ki, hanem a sétány túlsó, északi oldalán is ásni fognak a vezeték kiépítése érdekében, tehát ott is közlekedési akadályokra kell majd számítani. Az alpolgármester szerint ha az időjárási körülmények ezt lehetővé teszik, a vezetékek idén a földbe kerülhetnek, az aknákat majd az új burkolatot készítésekor helyezik el. Az akadálytalan autós és gyalogos közlekedést ugyanakkor télire biztosítani kell.
A felújítást már tavaly el szerették volna kezdeni, de a tervek elkészítésével megbízott jászvásári cég nem tudta időben véglegesíteni a dokumentációt, amelyhez a városháza illetékesei három alkalommal is kiegészítéseket kértek. Végül idén tavasszal vették át az elkészült terveket, a beruházás becsült értékét pedig a korábbi 9,8 millió helyett áfástól 13,9 millió lejre kellett emelni az építőipari ágazatban történt ár- és bérnövekedés miatt.
Fotó: Veres Nándor
Mivel a Kossuth Lajos, Decemberi Forradalom, Márton Áron utcák, és a Temesvári sugárút által határolt sétánynak csak két autós ki- és bejárata van, zárt parkolási rendszert terveztek bevezetni, lezárva az autók előtt a Kossuth Lajos utca felőli bejáratot. A parkolók mellett új út- és járdaburkolatok készülnek, belső udvarokat is kialakítanak, amelyeket csak a társasházakon át lehet majd megközelíteni, és készül egy játszótér is.
Több mint harminc házkutatási parancsot hajtottak végre szerdán a hatóságok egy sportfogadási bundabotrány kapcsán. Huszonegy embert állítottak elő és hallgattak ki.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakcióvezetője, Petrișor Peiu szerdán egyszerű indítványt nyújtott be a szenátusban Demeter András művelődésügyi miniszter ellen.
A kormány kedd esti döntése értelmében az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben nem alkalmaznak bércsökkentést, a Sanitas szakszervezet azonban még nem állítja le a korábban bejelentett tiltakozások előkészítését.
Emelni kell a nyugdíjkorhatárt mindazoknál az alkalmazotti kategóriáknál, amelyek valamilyen formában korkedvezményben részesülnek – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan miniszterelnök a rendőrök bukaresti tüntetésére reagálva.
A kedd este elfogadott gazdaságélénkítési csomag nem csupán a 2026-os évre szól, hanem 2032-ig határozza meg az állami támogatási programokat, amelyekre összesen 5 milliárd eurót irányzott elő a kormány – jelentette be Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
A mesterséges intelligencia alapjaiban alakítja át a fordítás világát, de nem minden helyzetben válthatja ki az emberi szakértelmet.
A közigazgatási csomag erősíti a decentralizációt, felgyorsítja a helyi fejlesztéseket, karcsúbb államot eredményez, és javítja a közszolgáltatások minőségét – jelentette be a kedd esti kormányülés után Cseke Attila.
A kormány elfogadta a közigazgatási reformról és a gazdaságélénkítésről szóló sürgősségi rendeleteket – jelentette be kedden este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A hódgátak miatti árvízveszély, az útmenti parkolás gondja, valamint a Kútpatak utca elhanyagoltsága került többek között terítékre a kedd esti lakossági fórumon, amelyet a zsögödi városrész lakói számára szervezett a csíkszeredai városvezetés.
Románia továbbra is minden szükséges támogatást megad Ukrajnának - közölte kedden Nicușor Dan államfő, miután részt vett a tettre készek koalíciójának ülésén.
1 hozzászólás