
Fotó: Haáz Vince
Csigalassúsággal halad a szavazatok megszámlálása Marosvásárhelyen: eddig az RMDSZ párhuzamos számlálása nyomán a 85 körzetből 26-ból jelentették le az adatokat. Jelenleg a regnáló polgármesterre 8500 szavazat érkezett, szemben a második helyezett Dorin Floreával, aki a feldolgozott szavazatok közül 5300-at tudhat magáénak.
2024. június 10., 01:392024. június 10., 01:39
2024. június 10., 01:402024. június 10., 01:40
A visszajelzések szerint az európai parlamenti választások miatt a megszokottnál több voksot kell összesíteni. Voltak olyan körzetek, ahol tíz órakor, a sorban állókat beengedték, így ők is választhattak, ezért a szavazatok megszámlálása sokkal később kezdődtek, mint más településen.
A párhuzamos számlálás szerint Soós Zoltán a feldolgozott voksok 44 százalékát kapta meg, őt követi Dorin Florea, akire a marosvásárhelyiek 27 százaléka szavazott. A liberálisok képviselője, Horatiu Suciu 7 százalékon áll. Nem hivatalos információk szerint Florea után a szabadúszó Cosmin Pop áll, de a rá leadott szavazatokat nem mutatja szám szerint a párhuzamos számlálás.
Soós Zoltán előreláthatóan éjszaka két és három óra között fog nyilatkozni.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy menesztette tisztségéből Alexandra Zarát, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság (ANPDPD) elnökét.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
szóljon hozzá!