
Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) vesztegetés elfogadása és pénzmosásban való bűnrészesség miatt indított bűnügyi eljárást Dan-Mihai Toader ellen. A Román Posta volt igazgatója jelenleg szoftverbeszerzéssel kapcsolatos hivatali visszaélés miatt kapott börtönbüntetését tölti.
2017. október 03., 17:552017. október 03., 17:55
A DNA közleménye szerint ugyanebben az ügyben eljárás indult két üzletember, Ovidiu Prisecari és Georgeta Constantinescu ellen, akiket vesztegetés elfogadásában és pénzmosásban való bűnrészességkel gyanúsítanak. Ez két utóbbi személyt előállították és 30 napos előzetes letartóztatásba vételüket javasolták.
Ezt követően a cég 6 583 000 euróért adott el a postának egy valójában 500 000 eurót érő programot.
„A cég, a kapott összegből 3 885 000 eurót három, valójában Ovidiu Prisecari és Georgeta Constantinescu által ellenőrzött offshore cég svájci számláira utalt át. Innen, a két vádlott, a posta igazgatóját megvesztegetendő, 1 600 000 eurót átutalt egy román kereskedelmi társaság ausztriai számlájára. A maradék 2 285 000 eurót továbbutalták Svájcból két másik, ugyancsak az Ovidiu Prisecari és Georgeta Constantinescu vádlottak által ellenőrzött offshore cég számláira. Dan-Mihai Toader, utasította a cég adminisztrátorát, hogy a vesztegetésként kapott 1 600 000 euróból vásároljon Görögországban egy 500.000 eurós ingatlant, fizesse ki gyerekei tandíját és egyebeket” – olvasható a nyomozati anyagban.
A DNA információi szerint, 2015-ben Dan-Mihai Toadert és a román posta másik három vezetőjét 8 év 6 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték szoftverbeszerzéssel kapcsolatos hivatali visszaélés miatt.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
szóljon hozzá!