
Jövő tavasszal a legtöbb fogyasztónál véget ér az árkompenzáció
Fotó: Székelyhon
Jövő év április elsejétől csak a valóban kiszolgáltatott fogyasztók juthatnak majd hozzá ártámogatott villamos energiához és a földgázhoz – erősítette meg szombat este Sebastian Burduja energiaügyi miniszter egy Fehér megyei sajtóeseményen.
2024. szeptember 01., 15:342024. szeptember 01., 15:34
A tárcavezető elképzelhetőnek nevezte, hogy a havi 300 kilowattóránál több áramot fogyasztó háztartások számlái csökkennek a jelenlegi ártámogatási rendszer kivezetése után, de
Emlékeztetett arra, hogy jelenleg a havi 100 kilowattóránál kisebb fogyasztás esetén a villanyszámla nem haladja meg a 45 lejt.
Burduja elmondta, hogy a kormány megbízásából egy tárcaközi munkacsoport jelenleg az energiaszektorban kiszolgáltatott fogyasztók kategóriájának lehető legpontosabb meghatározásán dolgozik. Ezek a háztartások lesznek azok, akiknek jövő év április elseje után is energiatámogatást nyújt az állam, hogy elviselhetőbbek legyenek a havi számláik – írja az Agerpres hírügynökség az energiaügyi miniszter nyilatkozatára hivatkozva.
Emellett – tette hozzá a tárcavezető – a nagy energiafogyasztókra vonatkozó intézkedéscsomagon is dolgozik a kormány, mivel néhányan a vállalatok közül jelezték, hogy az energiapiac jövő áprilisi liberalizációja után elhagyják Romániát.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
szóljon hozzá!