
Sok idősotthonban dolgozó szociális munkás költözött be két hétre a munkahelyre, hogy csökkentse a fertőzésveszélyt – nekik is járna a veszélyességi pótlék, de még nem kapták meg
Fotó: Haáz Vince
Hatalmas viták közepette megszavazta a képviselőház a Szociáldemokrata Párt által indítványozott, pedagógusoknak járó kockázati pótlékot vészhelyzet idejére. Félő azonban, hogy csak papíron lesz látható ez az összeg is, akárcsak a szociális szférában dolgozóknak járó két havi veszélyességi pótlék, amelyet több hónapja megszavaztak, törvénybe foglaltak, de az érintettek azóta sem kapták meg az összegeket.
2020. október 16., 10:332020. október 16., 10:33
Rendben van, hogy veszélyességi pótlékot ítélnek meg a pedagógusoknak is, és kibővítik a jogosultak körét, de olyan megítélt jogaik vannak a szociális asszisztenciában dolgozóknak, amelyeket nem teljesített a kormány, noha jogszabályok szavatolják azt, de a kedvezményezettek mai napig nem kapták meg ezeket az összegeket – emlékeztette a döntéshozókat parlamenti felszólalásában Csép Éva Andrea, az RMDSZ Maros megyei képviselője a héten.
– tájékoztatta a Székelyhont Csép Éva Andrea.
Ugyanakkor akik otthoni idős-gondozásban dolgoztak, végig saját költségükből vásároltak fertőtlenítőszereket, védőfelszerelést – például a Caritas, a Diakónia vagy a kistérségi társulások munkatársai. „Ezeknek a személyeknek megítélte a törvény az én módosításom által a 2500 lejes veszélyességi pótlékot. Két hónapig kellett volna kapják, több mint három hónapja a törvény életben van, a minisztérium azonban nem adott ki alkalmazási módszertant, csak »mossa a kezeit«. Azt mondja, oldjátok meg ti, törvényhozók.
– hangsúlyozta a képviselő. Hozzáfűzte, akik jogosultak rá, nagyon várják a plusz összeget, hiszen sok családban vannak a szülők 75 százalékos gyerekfelügyeleti- vagy kényszerszabadságon.
A kormánynak az a felelőssége, hogy megtalálja a forrásokat, ahhoz, hogy ezeket az embereket segítse a munkájukban, és támogassa családjaikat – fejtette ki érdeklődésünkre Csép Éva Andrea.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől - derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
A februári 9,31 százalékról márciusban 9,87 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulóknak szerdától folytatódik a tanítás.
Újabb Ro-Alert üzenetet kaptak keddre virradóra a Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
szóljon hozzá!