
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Szavalóversenyt hirdet a Magyar Költészet Napja alkamából a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár.
2025. március 24., 09:382025. március 24., 09:38
2025. március 24., 09:462025. március 24., 09:46
A versenyre négy különböző korcsoportban lehet jelentkezni április 7-én éjfélig. A szabályzat szerint külön kategóriába tartoznak majd az 5–8. osztályos és a 9–12. osztályos (középiskolás) diákok, illetve a 19 év felettiek (felnőttek), ugyanakkor lesz egy negyedik csoport is, a versmegzenésítés.
A nyertes a megzenésített verssel felléphet a gálán április 11-én, és a dallal az egyéb értékes díjak mellett ingyenes professzionális hangfelvételt nyer a Big Sound Studióban, de
Jelentkezni az erre a célra létrehozott űrlap kitöltésével lehet. Minden kategória legjobbjai értékes jutalomban részesülnek. A verseny időpontja április 10-e, helyszíne a Kájoni János Megyei Könyvtár. További információ kérhető a koltoknapja@gmail.com e-mail címen.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
szóljon hozzá!