
Most a felcsíki tűzoltók is megmutathatják rátermettségüket. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Hetedik alkalommal szervezik meg a Felcsíki Tűzoltó Vándorkupát szombaton, ezúttal Csíkszentdomokoson mérettethetnek meg az önkéntes tűzoltó-alakulatok.
2017. október 19., 19:472017. október 19., 19:47
2017. október 20., 13:552017. október 20., 13:55
Délelőtt fél tíztől tartják a gyülekezőt a helyi önkormányzat épületénél, ahonnan tíz órától indul a felvonulás a község utcáin. Tizenegy órától kezdődnek a versenyszámok a sportpályán.
Emellett az önkéntesek bizonyíthatnak stafétában – 4x100 méteres váltó, akadályokkal tűzdelve –, illetve az úgynevezett beavatkozási keretben (nagyszerelés), amelyen 7 személy vesz részt egyszerre a csapatból.
A látványosnak ígérkező eseményre várnak minden felcsíkit, hogy szurkoljanak településük csapatának.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Cătălin Predoiu belügyminiszter vasárnap kijelentette, hogy elvben nem támogatja a tilalmakat, így a kiskorúak online tartalmakhoz való hozzáférésének megtiltását sem.
Rendkívül hideg időjárásra, kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország teljes területére. Hargita és Kovászna megyében is erősen lehűl az idő.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!