
A Patkóban lesz a kilométergyűjtő verseny díjazása. Archív
Fotó: Veres Nándor
A Mobilitás Hete alkalmából a Szekler Teker Egyesület, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalával partnerségben közös I bike Udvarhely nevű kerékpáros akciót hirdet. A cél az alternatív közlekedésre való nevelés és hangsúlyosan a kerékpáros közlekedés ösztönzése a Székelyudvarhelyi forgalomban.
2019. szeptember 15., 21:392019. szeptember 15., 21:39
A program hétfőn, szeptember 16-án rajtol: a szervezők kilométergyűjtő versenyt hirdetnek, a telefonos applikáción lekövetett, begyűjtött kilométereket pedig nyereményekkel díjazzák. A verseny részleteiről a Szekler Teker Egyesület Facebook-oldalán lehet olvasni.
Pénteken 17 órától pedig kerékpáros felvonulást tartanak a Márton Áron térről.
Itt lesz az „I bike Udvarhely” kilométergyűjtő verseny első öt helyezettjének a díjazása.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
szóljon hozzá!