
Nem bizonyultak igaznak a Facebookon terjengő híresztelések. Kórházba szállították a magában kárt tevő fiatalembert. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Facebook közösségi oldalon elterjedt híresztelésekkel ellentétben nem megvertek egy fiút hétfőn Csíkszeredában, az illető saját magában tett kárt. A zaklatott fiatalt csak a rendőrség segítségével tudták ellátni a mentőszolgálat munkatársai.
2021. május 17., 20:502021. május 17., 20:50
Nagy port kavart egy csíkszeredai Facebook-csoportban hétfőn megjelent bejegyzés, amely szerint megvertek egy fiatalt Csíkszeredában a három csíktaplocai szakközépiskola közelében, a hozzászólásokban pedig egyesek már azt is tudni vélték, hogy verés helyett késelés történt. Mint kiderült,
Gheorghe Filip, a Hargita megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője megkeresésünkre elmondta,
Végül sikerült a mentőautóba ültetniük a zavarodott állapotban lévő fiút, de a rendőrök a kórházba is elkísérték, mivel végig felfokozott érzelmi állapotban maradt.
A Hargita megyei mentőszolgálat ügyeletes diszpécserének tájékoztatása szerint a fiatal egy késsel okozott sérüléseket magának:
Sérüléseit a kórház sürgősségi osztályán látták el, de végig zaklatott, nyugtalan állapotban volt, ezért később áthelyezték az elmegyógyászati osztályra.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
szóljon hozzá!