
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Nem mindennapi medvelátogatás történt kedd este Csíkjenőfalván: az egyik ház udvarára betörő egyedet az ott lakó nő véletlenül bezárta a csűrbe. A csendőrségnek végül sikerült elhajtania a nagyvadat, személyi sérülés nem történt.
2021. szeptember 22., 10:262021. szeptember 22., 10:26
2021. szeptember 22., 10:552021. szeptember 22., 10:55
A kedd esti órákban vette észre egy csíkjenőfalvi nő, hogy medve garázdálkodik a lakóháza udvarán, ahol a lányával él. Kis idő után viszont szem elől vesztették a nagyvadat, így azt gondolták, hogy továbbállt – elevenítette fel az eseményeket érdeklődésünkre Szőcs László csíkkarcfalvi alpolgármester. Hozzátette: nyugodtan végezték tovább a teendőiket, majd végezetül a fiatalabb nő bezárta a csűrkaput is.
Mielőtt azonban bement volna a házba, arra lett figyelmes, hogy az udvaron lévő kutya erőszakosan ugat a csűr irányába, ezért úgy döntött, megnézi, mi lehet ennek az oka.
A helyszínre több egység is kiszállt, többek között a csendőrség, a rendőrség és a vadászegyesület képviselője, hogy gond esetén közbe tudjon lépni. Egy csendőr felmászott a szomszédos épület tetejére, majd onnan egy spanifer segítségével kinyitotta a csűr ajtaját. A medve azonnal kiugrott, majd elszaladt a mező felé, személyi sérülés nem történt.
Az alpolgármester szerint ősszel, a silókukorica aratásának időszakában gyakori probléma, hogy a medvék bemerészkednek a településre.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
Az ortodox húsvétot megelőző héten 2,151 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői.
Ismét súlyos károkat okozott egy medve Zabolán: egy csikó, öt juh, valamint egy anyakutya és kölykei is elpusztultak az elmúlt napokban. A nagyvad többször visszatért, a hatóságok pedig már felmérték a pusztítás mértékét.
Az ortodox húsvét alatt naponta több mint 24 ezer belügyi dolgozó teljesít majd szolgálatot – nyilatkozta csütörtökön Monica Dajbog belügyminisztériumi szóvivő.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A stroke-kal kapcsolatos tájékoztató kampányt indított az egészségügyi minisztérium a Stroke Elleni Küzdelem Egyesületével (ALIA) partnerségben.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtök reggeli adatai szerint már 192 ezer levélszavazatot leadtak a választópolgárok az április 12-i parlamenti választásra, az eddig ellenőrzöttek közül több mint 102 ezerben volt érvényes az azonosító nyilatkozat.
Rendkívüli hidegre, megerősödő szélre, valamint esőre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra figyelmeztető előrejelzést adott ki az ország egész területére csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2 hozzászólás