
A városháza hirdetőtábláján kifüggesztve is megtalálható a tervezet
Fotó: Gergely Imre
Tavasztól léphet életbe Gyergyószentmiklós új, fizetős parkolási rendszere, amelynek tervezetét a város vezetése már nyilvánosságra hozta. A lakosságnak most van lehetősége, hogy véleményt nyilvánítson a szabályzattal kapcsolatban.
2025. február 19., 15:532025. február 19., 15:53
2025. február 19., 15:542025. február 19., 15:54
Több év kihagyás – „kényszerszünet” – után hamarosan új parkolási szabályzója lesz Gyergyószentmiklósnak, a tervezetet, amely a városháza weboldalán és a polgármesteri hivatalban kifüggesztve is megtalálható, február 26-ig lehet véleményezni. A fizetős parkolás bevezetését első fázisban a forgalmasabb utcákra és a főtérre tervezik. A díjfizetés többféle módon is lehetséges lesz:
Az új rendszer bevezetése előtt az önkormányzat újrafesti és kitáblázza a parkolóövezeteket – tudtuk meg Nagy Zoltántól, Gyergyószentmiklós polgármesterétől.
A parkolási szolgáltatást nem külső cég végzi majd, hanem az önkormányzat saját hatáskörben látja el. A helyi rendőrség ellenőrzi a szabályok betartását, azonban a jövőben egy szakvállalattal is szerződhetnek a tilosban parkoló autók elszállítására.
Fotó: Gergely Imre
A tervezet szerint a várost három parkolási övezetre osztják:
A zóna: a főtér és a központi utcák, ahol legtöbb két órás parkolási idő lesz engedélyezve, hogy gyorsabb ügyintézést biztosítsanak;
B zóna: a forgalmasabb közutak és azok bizonyos szakaszai, ahol akár egész napra is válthatók jegyek;
C zóna: a Testvériség út alsó szakasza, a Tölgymező utcától a vasútállomásig. Itt a kiépített parkolók főként azt a célt szolgálják, hogy a városba érkezők itt hagyhassák autóikat, majd a tervezett helyi buszjáratokkal közlekedjenek tovább.
Fotó: Gergely Imre
A városháza fogadóhelyiségében kifüggesztett és a város weboldalán is olvasható szabályzattervezet értelmében
parkolóbérletet havi, negyedéves vagy éves időszakra is lehet váltani, kivéve az A-zónát, ahol legtöbb kétórás jegy váltható 10 lejért, fél óra 2,5 lej.
A B-zónában a havi bérlet 150 lej, az éves 500 lej, a napijegy 15 lej, fél óra 1,5 lej lesz a tervezet szerint. A C-zónában az árak kedvezményesebbek.
A szabályzat számos pontban határozza meg azokat a kihágásokat, amelyek pénzbírságot vonhatnak maguk után.
Fotó: Gergely Imre
A legsúlyosabb vétség – például mozgáskorlátozottaknak vagy kismamáknak fenntartott parkolóhelyek illetéktelen elfoglalása – akár 2 000 és 10 000 lej közötti bírságot is vonhat maga után.
A parkolóórák 2020-től egy percig sem működtek. Vannak ugyan tájékoztató táblák a fizetéses parkolásra vonatkozóan, de ezeket is aktualizálni kell
Fotó: Gergely Imre
Gyergyószentmiklóson korábban (2017 tavaszáig) néhány évig működött a fizetős parkolás, és még Nagy Zoltán korábbi mandátumában készültek ennek újraindítására. 2020 nyarán kerültek ki a parkolóautomaták, amelyek azóta sem léptek működésbe. 2020 után most, 2025-ben már érdemi változás várható.
Fotó: Gergely Imre
„A parkolás zűrzavara mindannyiunk életét megnehezíti, miközben évek óta felszerelt parkolóórák várják a beüzemelést. Itt az ideje, hogy határozott lépéseket tegyünk a helyzet rendezése érdekében!
– írja a tervezet kapcsán Facebook-oldalán Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
3 hozzászólás