
A pályázattal arra ösztönzik a végzősöket, hogy Gyergyószentmiklós vonatkozásában végezzenek kutatásokat
Fotó: Pethő Melánia
A hónap utolsó munkanapjáig, azaz április 28-ig pályázhatnak azok az egyetemi végzős diákok, akik a gyergyószentmiklósi önkormányzat által meghirdetett ösztöndíjprogram részesei lennének.
2017. április 19., 20:512017. április 19., 20:51
A cél az, hogy azok a felsőoktatási intézményekben végzős gyergyószentmiklósiak részesüljenek támogatásban, akik államvizsga és mesteri képzést záró vizsgamunkájukat, illetve doktori disszertációjukat Gyergyószentmiklóssal kapcsolatos témából készítik. Arra is ösztönzik a pályázókat, hogy a dolgozathoz szükséges kutatómunkát lehetőleg Gyergyószentmiklóson végezzék.
A Pál Levente képviselő javaslata alapján létrejött ösztöndíjprogram feltétele még, hogy a pályázónak gyergyószentmiklósi állandó lakhellyel kell rendelkeznie. Kérik, hogy olyan vizsgamunkával jelentkezzenek, amely összeállítása már folyamatban van, továbbá mellékeljék ennek 4000 karakter terjedelmű kivonatát is.
Az elbírálóbizottságnak három önkormányzati képviselő mellett tagja Lázár Ede, a csíkszeredai Sapientia dékánja, és Magyari Sáska Zsolt, a Babes Bolyai Tudományegyetem gyergyószentmiklósi kihelyezett karának oktatója.
A pályázatot 14 500 lejes kerettel hirdetik meg, öt államvizsga dolgozatát készítő személy, egyenként 1200 lejes ösztöndíjban részesül, három mesteris dolgozatát készítő személy egyenként 1500 lej ösztöndíjat, míg két doktori disszertációját készítő személy egyenként 2000 lejes ösztöndíjat kap.
A pályázattól azt is várják, hogy a gyergyószentmiklósi témák kutatása kapcsán lehetőség nyílik arra, hogy a fiatal végzősöket megismerje a közösség, a civil szféra, illetve a vállalkozók is, és ezáltal az egyetem elvégzése után könnyebben kaphatnak itthon munkát – közölte Pál Levente.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
szóljon hozzá!