
Amikor nem aggaszt a gázszámla...
Fotó: Haáz Vince
Meleg időben lesz részünk a következő hetekben, de csapadékra is számítani lehet május utolsó és június első napjaiban – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 22. és június 4. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésére hivatkozva.
2023. május 22., 15:582023. május 22., 15:58
Erdélyben szép, meleg idő lesz a következő négy napban, 25–26 Celsius-fok körüli nappali csúcsértékekkel. Május 28-ára 20–22 fokra csökkennek a maximumok, majd
Éjszaka a hét első napjaiban főleg Erdély keleti részén 5–7 fokig is csökkenhet a hőmérséklet, május 27-én azonban éjszaka sem lesz kevesebb 10–12 foknál. Május végén 8–9 fokos, június elején 10–12 fokos minimumok várhatók.
A hegyekben a következő két hétben nappal átlagban 14–15 fokig melegszik a levegő, éjszaka 6–8 fokig csökken a hőmérséklet. Ennél hűvösebb csak május 27–29. között lesz, ezeken a napokon a maximumok nem haladják meg a 11–12 fokot, éjszaka pedig 4 fokig is lehűlhet a levegő. Elszórt esőzésekre szinte minden nap számítani lehet, többnyire a délutáni órákban.
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!