
Hargita megyében a jelentkezők 48,47 százaléka hetes feletti osztályzatot ért el. Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Az oktatási minisztérium közzétette a tanári állásokra kiírt versenyvizsgán részt vevő pedagógusok által elért eredményeket. Maros megyében 44,43 százalék a hét feletti pontszámot elért jelöltek aránya az írásbeli vizsgán, Hargita megyében ennél nagyobb, itt 48,47 százalékuk ért el hetes fölötti osztályzatot. Ők azok, akik végleges tanári állásokra pályázhatnak.
2021. július 27., 20:082021. július 27., 20:08
Országos szinten a tanári versenyvizsgán részt vevők 44,47 százaléka ért el hetesnél nagyobb osztályzatot. Maros megyében a tanári állásokra kiírt versenyvizsgán az összesen 1112 regisztrált jelentkezőből végül 939-en vettek részt.
A jelenlegi évfolyamon végzett jelentkezők 44,85 százaléka hetes feletti jegyet szerzett a július közepén megszervezett vizsgán, amelyen azon jelentkezők vettek részt, akik végleges vagy helyettesítő állásra pályáznak az egyetem előtti oktatásban. Az előző évfolyamokon végzett jelentkezőkkel együtt 44,43 százalékuk ért el hetes feletti osztályzatot, azaz
Az ötös és hetes közötti jegyek aránya 36,45 százalékos Maros megyében, hét jelölt ért el tízes osztályzatot – közölte a Maros megyei tanfelügyelőség sajtóosztálya.
Az értékelőközpontokban összesen 889 dolgozatot javítottak ki, 49 pályázó személyes vagy egészségügyi okokból visszalépett a versenyvizsgától, egy pályázó pedig kiesett. A csalás vagy csalási kísérlet miatt kizárt pályázók a 2021–2022-es tanévben nem kapnak tanári állást.
Hargita megyében a jelentkezők 48,47 százaléka hetes feletti osztályzatot ért el, kevesebben mint az elmúlt évben. 35,37 százalékuk ötös és hetes közötti jegyet ért el.
Az országos versenyvizsgán 687 regisztrált jelentkezőből 589-en vettek részt, összesen 577 dolgozatot küldtek el az értékelőközpontokba, míg 32 pályázó személyes okokból visszalépett a versenyvizsgától – derül ki a Hargita megyei tanfelügyelőség adataiból.
A fellebbezéseket a megyei tanfelügyelőségek irodáiban lehet benyújtani vagy elektronikus úton elküldeni július 28-án 12 óráig. A végleges eredményeket augusztus 3-án teszik közzé a megyei tanfelügyelőségeknél és a tanügyminisztérium honlapján. A végleges állások megpályázásához legalább hetes osztályzatot kellett elérni az írásbeli vizsgán, helyettesítő tanári állásra pedig legalább ötöst kellett elérnie a jelentkezőnek.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
1 hozzászólás