
Nem adta fel a szakszervezetet. A kórház alkalmazottainak a többsége esetében már kimondta a táblabíróság: jogos a követelésük
Fotó: Veres Nándor
A Székelyudvarhelyi Városi Kórház alkalmazottainak a többsége esetében már kimondta a marosvásárhelyi táblabíróság, hogy a kórház ki kell utalja számukra a 2018-2020-as időszakra járó üdülési jegyek ellenértékét. A 19-ből 17 dosszié esetében hozott végleges ítéletet a táblabíróság.
2022. március 23., 15:032022. március 23., 15:03
2022. március 23., 17:222022. március 23., 17:22
Végéhez közeledik a Sanitas szakszervezet által a székelyudvarhelyi kórház alkalmazottai ügyében a kórház ellen indított per:
A testület döntése értelmében a kórház ki kell utalja az alkalmazottaknak a 2018-2020 járó üdülési jegyek ellenértékét. Amint arról Nyulas Emma, a Sanitas szakszervezet Hargita megyei vezetője lapunknak beszámolt, a 19-ből 17 iratcsomó esetében már megszületett az ítélet. A hátramaradt két dosszié tárgyalását május 10-re tűzte ki a táblabíróság.
Meghatározott számú felperes ügye kerülhet egy dossziéba, a székelyudvarhelyi kórház több mint 800 alkalmazottja esetében ezért áll össze 19 ügycsomó, amelyet több táblabírósági bizottság tárgyal. Nyulas Emma elmondta, hogy
Az ügyet nem befolyásolja, illetve nem bonyolítja az, hogy időközben új igazgatót neveztek ki az egészségügyi intézmény élére, hiszen amint meglesz az összes végleges táblabírósági ítélet,
– tájékoztatott a dolgozók érdekvédelmi tömörülésének a vezetője. Nyulas Emma ugyanakkor azt is elmondta, hogy az ilyen esetekre vonatkozó törvény értelmében
A szakszervezet közel egy éve indította meg a pert a székelyudvarhelyi kórház ellen azért, mert az intézmény alkalmazottai 2018-ban, 2019-ben és 2020-ban sem kaptak üdülési jegyeket. A Hargita Megyei Törvényszék a szakszervezet javára döntött múlt év végén, ám az ítéletet a kórház megfellebbezte, így az ügy átkerült a végleges ítéletet hozó marosvásárhelyi táblabírósághoz.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség hétfőn bejelentette, hogy kedden általános sztrájk kezdődik az egészségügyben.
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
1 hozzászólás