
Az RMDSZ jelöltjei közül Vincze Lóránt és Winkler Gyula jutott EP-mandátumhoz. Archív
Fotó: Beliczay László
Az európai parlamenti választások végleges eredményei értelmében a Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) 10 mandátuma lesz az EP-ben, a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) 9, az USR PLUS 2020 Szövetségnek 8 – jelentette be hétfőn Marian Muhuleţ, a Központi Választási Iroda (BEC) szóvivője.
2019. június 03., 19:262019. június 03., 19:26
2019. június 03., 20:312019. június 03., 20:31
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ), a Pro Románia párt és a Népi Mozgalom Pártja (PMP) két-két képviselőt küld az Európai Parlamentbe, mondta Marian Muhuleţ a BEC székhelyén tartott nyilatkozatában az Agerpres tudósítása szerint.
A többi résztvevő nem érte el a bejutáshoz szükséges küszöböt.
A PNL képviselői listáján a következők szerepelnek: Rareş Bogdan, Mircea Hava, Siegfried Mureşan, Vasile Blaga, Adina Vălean, Daniel Buda, Dan Motreanu, Gheorghe Falcă, Cristian Buşoi, Marian Jean Marinescu.
A PSD következő tagjait küldi az EP-be: Rovana Plumb, Carmen Avram, Claudiu Manda, Cristian Vasile Terheş, Dan Nica, Maria Grapini, Tudor Ciuhodaru, Adrian Benea és Victor Negrescu.
Az USR PLUS 2020 Szövetség részéről a következők szereztek mandátumot: Dacian Cioloş, Cristian Ghinea, Dragoş Nicolae Pîslaru, Clotilde Armand, Ioan Dragoş Tudorache, Nicolae Ştefănuţă, Vlad Botoş, Ramona Victoria Strugariu.
Ami a népszavazás végleges eredményeit illeti, az első kérdésre 6 459 383 személy válaszolt igennel, és 1 059 678 személy nemmel; 403 530 voksot érvénytelenítettek. A második kérdésre 6 477 865 szavazó válaszolt igennel, 1 038 916 pedig nemmel, 407 088 voksot érvénytelenítettek.
Az EP-választások állandó választási listáin összesen 18 266 867 személy szerepelt, a speciális listákon 389.
A népszavazáson 7 922 591 állampolgár válaszolt az első kérdésre, és 7 923 869 a másodikra.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!