Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fákat döntött ki az erős szél csütörtökön délután Maros megyében.
2025. március 13., 19:002025. március 13., 19:00
2025. március 13., 19:052025. március 13., 19:05
A megyei tűzoltók Marosvásárhelyen, illetve Szabéd és Mezőrücs között kellett a kidőlt fákat eltakarítsák csütörtökön délután. A közleményük szerint Marosvásárhelyen a Brassói utcában okozott kárt a viharos szél, kidöntve egy fát.
A közösségi oldalakon közzétett kis videók szerint
Szabéd és Mezőrücs között több fát csavart ki a szél, ezekhez elsőként a mezőrücsi tűzoltók mentek ki.
A tűzoltók figyelmeztetnek, hogy csütörtökön 22 óráig Maros megyében sárga viharjelzés van érvényben, ami azt jelenti, hogy a szél akár 50-60 km/órás sebességgel söpörhet végig a településeken.
Míg Marosvásárhely költségvetése tavaly 625,8 millió lej volt, idén ez kétszáz millióval több lesz: 2025-ben 854 millió lejből gazdálkodik a település. A képviselő-testület csütörtökön délután bólintott rá a költségvetés-tervezetre.
Noha a székelyföldi megyékben nagyobb az adófelajánlási kedv az országos átlagnál, még nagyok a tartalékok – hívja fel a figyelmet Miklós Zoltán gazdasági szakpolitikus. Arra buzdít, éljünk a minket illető jogokkal, hiszen közeleg a határidő.
Rablótámadás megalapozott gyanújával előzetes letartóztatásba helyeztek két férfit Maros megyében.
Mentőhelikopterrel szállítottak kórházba egy sérültet egy Körtvélyfáján történt baleset helyszínéről csütörtökön kora délután.
Marcel Ciolacu a csütörtöki kormányülés elején bejelentette, hogy a Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) javaslatára további három hónappal, 2025. június 30-ig meghosszabbítják a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (RCA) díjának korlátozását.
Tettlegességig fajult konfliktus miatt riasztották a rendőröket Gyergyóvárhegyre szerdán este. Mint kiderült, két testvér ütlegelte egymást – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtöki közleményében.
Tizenegy megyére adott ki kiadós csapadékra vonatkozó másodfokú figyelmeztetést csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Az USR államfőjelöltje korlátozná az elnökválasztási kampányban a TikTok-hozzáférést, a miniszterelnök szerint ez ostobaság. De mit gondol az olvasó?
Marcel Ciolacu miniszterelnök azt nyilatkozta szerdán este az Antena 3 tévécsatornának, hogy a következő időszakban hetente értékelik ki a miniszterek munkáját, és minden kétséget kizáróan kormányátalakítás lesz.
Két halálos áldozatot követelő baleset történt csütörtök kora reggel Arad megyében. Két teherautó ütközött össze, az egyik ki is gyulladt.
szóljon hozzá!