
A gyönyörű Szent Anna-tónál. A látvány, amit Székelyföldön járva nem érdemes kihagyni
Fotó: Pinti Attila
Székelyföldön nyaralt augusztus végén, szeptember elején Magyarország köztársasági elnöke. Novák Katalin Facebook-oldalán számolt be a különböző megállókról, a Székelyhon pedig végigkövette a nyaralást.
2023. szeptember 02., 15:192023. szeptember 02., 15:19
2023. szeptember 02., 15:222023. szeptember 02., 15:22
Egy hete érkezett Székelyföldre Novák Katalin köztársasági elnök a családjával nyaralni. Múlt vasárnap részt vett az új kenyér ünnepi istentiszteleten a Székelyudvarhely melletti Farcádon, majd Gyergyószékre látogatott, megmászva a Kis-Cohárdot.
Az elmúlt hetek úzvölgyi történései tükrében talán a haditemetőnél tett látogatása a legsokatmondóbb, de Csíkszéken maradva ellátogatott családjával többek között a Mohos-tőzegláphoz és a Szent Anna-tóhoz is.
S ha már Székelyföld, nem maradhatott ki a nyaralásból a kürtőskalács, a kukujzapálinka, no meg a csíki sör – egy pohár frissítő itallal búcsúzott Székelyföldtől:

Ha Mohos-tőzegláp, akkor Szent Anna-tó is – a kettő szinte együtt jár. Így gondolhatta családi nyaralása alkalmával Novák Katalin köztársasági elnök is.

Székelyföldön tölti nyaralását Novák Katalin köztársasági elnök, legújabb Facebook-bejegyzése szerint Úzvölgye után még Csíkszéken maradt, és a Mohos-tőzegláphoz látogatott el családjával.

Székelyföldön (is) tölti családi nyaralását Novák Katalin. A köztársasági elnök több helyszínt is felkeresett Csík-, Udvarhely- és Gyergyószéket egyaránt meglátogatva.
Újabb fontos lépést tettünk azért, hogy több parkolóhely legyen Marosvásárhelyen, a Kövesdomb negyedben.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy ha a parlamenti pártok nem jutnak megállapodásra a politikai válság feloldásáról, azaz egy új kormány megalakításáról, akkor előre hozott választásokkal kell számolni idén ősszel vagy jövő tavasszal.
Elsőfokú viharriasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidékre, többek között Hargita, Kovászna és Maros megye nagy részére is.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy a bértörvény – még ha nem is tökéletes – lehetővé teszi a PNRR-ből származó források lehívását, valamint a közszféra egyensúlytalanságainak kijavítására irányuló folyamat elindítását.
Beszűkültek a készpénzes számlafizetési lehetőségek az utóbbi hónapokban, miután több üzletben megszűnt a PayPointon keresztüli befizetés. A változás leginkább azokat érinti hátrányosan, akik nem használnak bankkártyát, internetes szolgáltatásokat.
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartott délelőtti egyeztetéseken „tűzszüneti” kormány megalakítására tett javaslatot, figyelembe véve, hogy lehetetlen jelenleg egy „kényelmes parlamenti többség” létrehozása.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Két román állampolgárságú hegymászó életét vesztette az olaszországi Gran Paradiso-hegységben, miután egy gleccserszakadékba zuhantak – jelentették be hétfőn az olasz hegyimentők az ANSA hírügynökség szerint.
szóljon hozzá!