
Fotó: Borbély Fanni
Különböző akadályokba ütközött a csíkszeredai járóbeteg-rendelőintézet épületének felújítása, ezért a tervezettnél később, június végén fejezik be a munkálatokat. A téli szünet után a kivitelező nemrég fogott hozzá újra a munkának.
2025. március 18., 16:122025. március 18., 16:12
A télies időjárás miatt szüneteltette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház járóbeteg-rendelőintézetének felújítását a kivitelező Viaduct Kft.; a munkálatokhoz a napokban fogtak hozzá ismét. László Levente a cég részéről a Székelyhonnak elmondta,
ezért újra kellett tervezni és bele kellett foglalni a beruházásba. Többek között ezért is kellett hosszabbítani a felújítás kivitelezési határidejét, amelyet a finanszírozó, azaz az Országos Befektetési Társaság (CNI) nemrég jóvá is hagyott.
Fotó: Borbély Fanni
A szóban forgó támfal az alsó szinten a technikai helyiségekbe a bejáró, valamint az út közötti 3,40 méter szintkülönbséget hivatott védeni. László Leventétől tudjuk, hogy a munkálatok jelentős részét befejezték, a támfal megerősítésével és a szivattyúház kiépítésével április végéig várhatóan végezni fognak, utána készülnek az épület átadására.
Fotó: Borbély Fanni
A poliklinika épületének felújítását 2023. áprilisában kezdték el, azóta készült egy új liftház, amelyet már beszereltek. Tetőszerkezetet is építettek az épületre, korábban ugyanis lapos tetejű ingatlan volt, ugyanakkor befejezték a belső felújítási munkálatokat is. Az épületgépészettel és az épületvillamossággal is elkészültek, továbbá bútorokkal és orvosi felszerelésekkel is berendezték a rendelőket. A parkolókat is kialakították már. Az illetékes azt is elmondta, hogy
Ehhez a tartályhoz kapcsolódóan szükséges még a szivattyúház beszerelése, amely még folyamatban van. Felújították az épület víz- és szennyvízhálózatát, új bekötésekkel, ugyanis korábban a nagy kórház épületéből kapta a hideg és meleg vizet a poliklinika. Felújították az esővíz-elvezetést is, ráadásul új villany- és gázhálózattal bővítették az épületet.
Fotó: Borbély Fanni
A beruházás értéke 25,24 millió lej, ebből pedig Hargita Megye Tanácsának is vannak munkálatai, ami külső tereprendezést jelent 839 ezer lej értékben – közölte Hargita Megye Tanácsának sajtóosztálya. Hozzátették, az önrészből a következő munkálatok maradtak még hátra: a járda elkészítése, útburkolati jelek felfestése, a víz bekötése, zöldövezet kialakítása és az új gépészeti eszközök tesztelési költségének fedezése. Ezekkel előreláthatóan június végéig készülnek el.
Fotó: Borbély Fanni
„A járóbeteg rendelés folyamatosan működött a felújítások ideje alatt is. A rendeléseket átszervezték az épület azon szárnyába, amelyet ez a beruházás nem érintett” – jegyezték meg. Elújságolták továbbá, hogy
Az új felületeken, elérhető lesz több olyan központ tevékenysége, ami a felújítás ideje alatt bezárt, ilyen a szenológiai központ és a vesekőtörő-központ, ugyanakkor ide fog költözni a kórház főépületéből több más rendelő is, például a sebészeti járóbeteg-rendelők – osztották meg.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!