
Fotó: Borbély Fanni
Különböző akadályokba ütközött a csíkszeredai járóbeteg-rendelőintézet épületének felújítása, ezért a tervezettnél később, június végén fejezik be a munkálatokat. A téli szünet után a kivitelező nemrég fogott hozzá újra a munkának.
2025. március 18., 16:122025. március 18., 16:12
A télies időjárás miatt szüneteltette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház járóbeteg-rendelőintézetének felújítását a kivitelező Viaduct Kft.; a munkálatokhoz a napokban fogtak hozzá ismét. László Levente a cég részéről a Székelyhonnak elmondta,
ezért újra kellett tervezni és bele kellett foglalni a beruházásba. Többek között ezért is kellett hosszabbítani a felújítás kivitelezési határidejét, amelyet a finanszírozó, azaz az Országos Befektetési Társaság (CNI) nemrég jóvá is hagyott.
Fotó: Borbély Fanni
A szóban forgó támfal az alsó szinten a technikai helyiségekbe a bejáró, valamint az út közötti 3,40 méter szintkülönbséget hivatott védeni. László Leventétől tudjuk, hogy a munkálatok jelentős részét befejezték, a támfal megerősítésével és a szivattyúház kiépítésével április végéig várhatóan végezni fognak, utána készülnek az épület átadására.
Fotó: Borbély Fanni
A poliklinika épületének felújítását 2023. áprilisában kezdték el, azóta készült egy új liftház, amelyet már beszereltek. Tetőszerkezetet is építettek az épületre, korábban ugyanis lapos tetejű ingatlan volt, ugyanakkor befejezték a belső felújítási munkálatokat is. Az épületgépészettel és az épületvillamossággal is elkészültek, továbbá bútorokkal és orvosi felszerelésekkel is berendezték a rendelőket. A parkolókat is kialakították már. Az illetékes azt is elmondta, hogy
Ehhez a tartályhoz kapcsolódóan szükséges még a szivattyúház beszerelése, amely még folyamatban van. Felújították az épület víz- és szennyvízhálózatát, új bekötésekkel, ugyanis korábban a nagy kórház épületéből kapta a hideg és meleg vizet a poliklinika. Felújították az esővíz-elvezetést is, ráadásul új villany- és gázhálózattal bővítették az épületet.
Fotó: Borbély Fanni
A beruházás értéke 25,24 millió lej, ebből pedig Hargita Megye Tanácsának is vannak munkálatai, ami külső tereprendezést jelent 839 ezer lej értékben – közölte Hargita Megye Tanácsának sajtóosztálya. Hozzátették, az önrészből a következő munkálatok maradtak még hátra: a járda elkészítése, útburkolati jelek felfestése, a víz bekötése, zöldövezet kialakítása és az új gépészeti eszközök tesztelési költségének fedezése. Ezekkel előreláthatóan június végéig készülnek el.
Fotó: Borbély Fanni
„A járóbeteg rendelés folyamatosan működött a felújítások ideje alatt is. A rendeléseket átszervezték az épület azon szárnyába, amelyet ez a beruházás nem érintett” – jegyezték meg. Elújságolták továbbá, hogy
Az új felületeken, elérhető lesz több olyan központ tevékenysége, ami a felújítás ideje alatt bezárt, ilyen a szenológiai központ és a vesekőtörő-központ, ugyanakkor ide fog költözni a kórház főépületéből több más rendelő is, például a sebészeti járóbeteg-rendelők – osztották meg.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!