
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Adományoknak köszönhetően fejeződött be a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a 91 kórházi ágyat érintő oxigénhálózat kiépítése. Számos védőfelszerelést is adományoztak az elmúlt héten, az eddigi segítségnyújtás értéke meghaladta a 2 millió lejt – tájékoztatott az intézmény.
2020. április 12., 16:082020. április 12., 16:08
2020. április 13., 09:362020. április 13., 09:36
A kórház fertőző betegségeket kezelő és tüdőgyógyászati osztályain hatvan ágy mellé került oxigénhálózat, a kórház főépületében pedig az ortopédiai osztályon – amelyet koronavírus-gyanús betegek ellátására és koronavírusos betegek intenzív terápiás ellátására alakítanak át – további 31 ágy mellé került nedvszívó és oxigénellátó hálózat. Ez a beruházás helyi vállalkozások, az ING Service, a Sazy Impex és az Iris Service összesen 277 178 lejes felajánlásaiból valósult meg – derül ki a kórház által kiadott közleményből.
Mint ismertették,
A védőfelszerelések mellett az elmúlt héten két infúzió adagoló készüléket, 11 aeroszol gépet és 10 pulzoximétert vett át az intézmény. A támogatók és a további szükségletek listája a spitalmciuc.ro honlapon megtekinthető.
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Továbbra is szükség van még lélegeztetőgépekre, testhőszkennerekre, koronavírus-tesztekre, betegellenőrző monitorokra, intenzív terápiás ágyakra, felületfertőtlenítő készülékekre, konténerekre, védőfelszerelésekre. A felajánlásokról szükséges előzetesen egyeztetni a kórház munkatársával a 0758-117655-es telefonszámon vagy e-mailben a beataspitalmciuc@gmail.com címen.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
3 hozzászólás