Fiatalok tömegei imádják, színész, rendező, szövegkönyveket és versesköteteket ír, közben elindította az egyik legsikeresebb, olvasást népszerűsítő akciót Magyarországon. Vecsei H. Miklóssal olvasásról, színházról és mindennapi vívódásokról beszélgettünk a Nézőpontban.
2021. december 31., 12:002021. december 31., 12:00
2022. január 03., 20:442022. január 03., 20:44
Shakespeare a drámairodalom legnagyobb hatású szerzője, a Hamlet pedig a legkomplexebb szerep. A Kolozsvári Állami Magyar Színház színre vitte ezt a remekművet, amelyben Hamletet a Budapesten élő, de négy erdélyi nagyszülővel rendelkező Vecsei H. Miklós játssza.
A Pál utcai fiúk nagy sikerű vígszínházi feldolgozásában egészen tavalyig Nemecsek Ernőt alakító színész úgy véli:
Mint fogalmazott, a dán királyfi alakja nem egy karakter, hanem az emberek összessége. Rengeteg színésznek „állhat jól”, csak nagyon „bele kell állni”.
Az ünnepek alatt, ugyanúgy, mint a hétköznapokban, az olvasás, az öt testvérével, a párjával és a kutyájával töltött minőségi idő adja az erőt a mindennapokhoz, a rendkívül pörgő életvitelhez, amit a munkája, a színház és a Poket kezdeményezés népszerűsítése megkíván.
A Nézőpont szilveszteri adása megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!