
A baleset miatt egy ideig a gépkocsiforgalom is akadozott a helyszínen
Fotó: Facebook/Csíki Közlekedési Infó
A 112-es sürgősségi telefonszolgálaton keresztül kértek segítséget csütörtökön este annak a gépkocsivezetőnek, aki balesetet szenvedett Csíkszereda határában.
2023. március 09., 22:012023. március 09., 22:01
2023. március 09., 22:062023. március 09., 22:06
Egy vasúti híd lábának ütközött autójával egy fiatal sofőr csütörtök este Csíkszereda határában, ezért egy ideig a gépkocsiforgalom is akadozott a helyszínen. Mint a Hargita megyei rendőrség sajtószóvivője, Maria Plumbu a Székelyhonnak elmondta, a helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy a 21 éves sofőr, aki Csíkszeredából Csíkcsicsó felé haladt,
Sérülései miatt kórházba szállították, ám előtte ellenőrizték, hogy fogyasztott-e alkoholt vezetés előtt: a teszt negatív volt.
A rendőrség folytatja a kivizsgálást, hogy megállapítsák a baleset pontos körülményeit.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
Az ortodox húsvétot megelőző héten 2,151 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői.
Ismét súlyos károkat okozott egy medve Zabolán: egy csikó, öt juh, valamint egy anyakutya és kölykei is elpusztultak az elmúlt napokban. A nagyvad többször visszatért, a hatóságok pedig már felmérték a pusztítás mértékét.
Az ortodox húsvét alatt naponta több mint 24 ezer belügyi dolgozó teljesít majd szolgálatot – nyilatkozta csütörtökön Monica Dajbog belügyminisztériumi szóvivő.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A stroke-kal kapcsolatos tájékoztató kampányt indított az egészségügyi minisztérium a Stroke Elleni Küzdelem Egyesületével (ALIA) partnerségben.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtök reggeli adatai szerint már 192 ezer levélszavazatot leadtak a választópolgárok az április 12-i parlamenti választásra, az eddig ellenőrzöttek közül több mint 102 ezerben volt érvényes az azonosító nyilatkozat.
Rendkívüli hidegre, megerősödő szélre, valamint esőre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra figyelmeztető előrejelzést adott ki az ország egész területére csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A lakossági igényekre reagálva 40 férőhelyes bölcsőde építése kezdődött meg Székelykeresztúr legnépesebb negyedeinek közelében. A 15 millió lejes, állami finanszírozású beruházás a környezetrendezést is magában foglalja.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdai sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási zavarok a romániai piacon. Hangsúlyozta, hogy az állami beavatkozások célja a piac versenyképességének megőrzése.
szóljon hozzá!