
A vonatokon és az állomásokban ellenőriztek a rendőrök. Archív
Fotó: Haáz Vince
A zsebtolvajlások és csomaglopások megelőzése céljából szerdán átfogó ellenőrzést végzett a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság a csendőrség segítségével több vasútállomáson, illetve az azokon áthaladó vonatokon.
2020. november 19., 17:142020. november 19., 17:14
2020. november 19., 17:512020. november 19., 17:51
A rendőrök a szerelvényekre felszállva igazoltatták az utasokat, kérték, hogy mutassák meg a jegyüket, valamint azt is ellenőrizték, hogy ott szállnak-e le, ahová a vonatjegyük szól. Amint a rendőrségi szóvivő a sajtónak beszámolt róla, a november 18-i összehangolt akció során 17 vasúti szerelvényen és 12 vasúti állomáson összesen 89 személyt igazoltattak, 47 alkalommal pedig bírságot is kiszabtak. A pénzbüntetések értéke 11 550 lej.
Az ellenőrzések célja a vonattal utazók biztonsága, a bűncselekmények visszaszorítása és megelőzése a szerelvényeken és az állomásokon egyaránt.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
3 hozzászólás