
Fotó: Keresztes Zoltán
Két fontos fejlesztésre írt alá Vasláb község vezetősége finanszírozási szerződést. Az Anghel Saligny-program révén a község két településének szinte minden utcáján aszfalton lehet majd közlekedni.
2024. február 28., 18:212024. február 28., 18:21
2024. február 28., 18:402024. február 28., 18:40
A két útkorszerűsítési projektnek köszönhetően több mint tizenkét kilométernyi utca kap aszfaltburkolatot Vaslábon és Marosfőn, ez a község úthálózatának 90 százalékát jelenti – közölte a Székelyhon megkeresésére válaszolva Fórika István alpolgármester, aki szerdán Barti Tihamérrel, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnökével beszélte át a fejlesztés következő fázisait.
Amint az alpolgármester elmondta, ahhoz, hogy az Anghel Saligny-programban sikeresen igényelhessenek finanszírozást, előbb a folyamatban levő vízvezeték-hálózat építéssel kellett haladniuk, hiszen
Mostanra 90 százalékos arányban készült el a vízvezeték-hálózat, és úgy tervezik, hogy novemberre lezárul a beruházás, amely révén 1250 háztartásnak biztosíthatnak majd ivóvizet.
A szennyvízhálózat már korábban kiépült, ez a község 80 százalékában már működik, de már készülnek a bővítésére, hogy a csatornahálózat is mindenhová elérjen.
Fotó: Keresztes Zoltán
A most kezdődő útmodernizálás két szakaszra oszlik: az első 4,7 millió lej értékű fejlesztést jelent, amiből 3,5 kilométernyi utcafelületet aszfaltoznak le, a második, 10,4 millió lej értékű beruházás révén 7,7 kilométernyi aszfaltutat építenek, és 17 utcát korszerűsítenek. A közbeszerzés már megtörtént, és ha az erre megszabott időszak alatt nem történik fellebbezés a versenytárgyalás eredménye ellen, akkor a kivitelező kezdheti is a munkát.
– fogalmazott Fórika István.
Fotó: Keresztes Zoltán
„Többször egyeztettünk már a marosfői és vaslábi beruházások fontosságáról, a helyi RMDSZ csapat pedig megkért, hogy segítsek az útfelújítási projektekben. Szívesen tettem, itt pedig fontos megemlítenem az RMDSZ bukaresti csapatát, akik első szóra pozitívan viszonyultak a helyi közösség számára fontos beruházáshoz.
Fontosnak tartom kiemelni, hogy Cseke Attila minisztersége alatt lett jóváhagyva ez a projekt. Úgy gondolom, egy régi igényt sikerül most teljesíteni, az elkövetkező időszakban pedig azt kell megnézzük, hogy miként lehet turisztikai szempontból is megerősíteni ezt a két települést. Számos kihasználatlan lehetőség rejlik bennük, mindehhez viszont első körben elengedhetetlen volt az útfelújítás” – fogalmazott Barti Tihamér.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!