Jól sikerült az idei, hétvégén megtartott Civil szervezetek vására, az szervezők is, a résztvevők is elégedettek, hiszen az időjárás is kedvezett, az érdeklődők is szép számban látogatták az interaktív kiállításokat.
2022. május 15., 10:582022. május 15., 10:58
Fotó: Haáz Vince
Jól sikerült az idei, hétvégén megtartott Civil szervezetek vására, az szervezők is, a résztvevők is elégedettek, hiszen az időjárás is kedvezett, az érdeklődők is szép számban látogatták az interaktív kiállításokat.
2022. május 15., 10:582022. május 15., 10:58
Fotó: Haáz Vince
Önkéntesek toborzása, a különböző célcsoportoknak szánt tevékenységek bemutatása, a támogatás megszerzése a személyi jövedelemadó 2, illetve 3,5 százalékából, együtt töltött minőségi idő, szórakozás, zene, tánc, játék, jó hangulat – így lehetne összefoglalni a szombati, egész napos Civil Szervezetek Vásárát Marosvásárhely központjában, amelyet a Divers Egyesület, a Transilvana Alpha Alapítvány, Maros Közösségi Alapítvány és a Mâini Unite Egyesület szervezett Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának közreműködésével.
A vásár jellegű eseményen több mint 30 egyesület, alapítvány vett részt, a marosszentgyörgyi szociális gyógyszertár, valamint a Maros Megyei Népművészeti Iskola standokon, sátrakban nyújtott más-más interaktív tevékenységet, fiataloknak, gyerekeknek, felnőtteknek egészen a legidősebb korosztályig, ahol
Fotó: Haáz Vince
A gyerekek rajzoltak, festettek, ügyességi játékokat próbáltak ki, és más számos lehetőség közül választhattak, hogy kipróbálják tehetségüket, adottságaikat.
Mivel az emberek többsége még mindig nem tartja fontosnak, hogy saját személyi jövedelemadójának 2, vagy 3,5 százalékával rendelkezzen, szükség van évről évre erre a figyelemfelkeltő rendezvényre, hogy tudatosuljon a város lakóiban, nagyon fontos, hogy az a kevés összegnek tűnő pénz a civil szervezetekhez jusson, ne maradjon az államkasszában. Sok kicsi sokra megy – magyarázták az egyik standnál, és mivel
Fotó: Haáz Vince
Ugyanakkor az is nagyon fontos, hogy felismerjék az önkétességi munka jelentőségét, azt, hogy azzal mekkora segítséget nyújthatnak az egyesületeknek, az embertársaiknak, ugyanakkor szakmai tapasztalatra, gyakorlatra is szert tehetnek. Önkéntes lehet a még pályaválasztás előtt álló fiatal, vagy az aktív felnőtt, de az a nyugdíjas is, aki úgy érzi tudásával, tapasztalatával segíthet másokon.
A nap fénypontját, mint minden évben most is az a felvonulás jelentette, ahol a szervezetek körbejárták a központi parkot, zászlókkal, kitűzőkkel, feliratokkal „ünnepelték” az együttlétet, a szolidaritást.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!