Jól sikerült az idei, hétvégén megtartott Civil szervezetek vására, az szervezők is, a résztvevők is elégedettek, hiszen az időjárás is kedvezett, az érdeklődők is szép számban látogatták az interaktív kiállításokat.
2022. május 15., 10:582022. május 15., 10:58
Fotó: Haáz Vince
Jól sikerült az idei, hétvégén megtartott Civil szervezetek vására, az szervezők is, a résztvevők is elégedettek, hiszen az időjárás is kedvezett, az érdeklődők is szép számban látogatták az interaktív kiállításokat.
2022. május 15., 10:582022. május 15., 10:58
Önkéntesek toborzása, a különböző célcsoportoknak szánt tevékenységek bemutatása, a támogatás megszerzése a személyi jövedelemadó 2, illetve 3,5 százalékából, együtt töltött minőségi idő, szórakozás, zene, tánc, játék, jó hangulat – így lehetne összefoglalni a szombati, egész napos Civil Szervezetek Vásárát Marosvásárhely központjában, amelyet a Divers Egyesület, a Transilvana Alpha Alapítvány, Maros Közösségi Alapítvány és a Mâini Unite Egyesület szervezett Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának közreműködésével.
A vásár jellegű eseményen több mint 30 egyesület, alapítvány vett részt, a marosszentgyörgyi szociális gyógyszertár, valamint a Maros Megyei Népművészeti Iskola standokon, sátrakban nyújtott más-más interaktív tevékenységet, fiataloknak, gyerekeknek, felnőtteknek egészen a legidősebb korosztályig, ahol
Fotó: Haáz Vince
A gyerekek rajzoltak, festettek, ügyességi játékokat próbáltak ki, és más számos lehetőség közül választhattak, hogy kipróbálják tehetségüket, adottságaikat.
Mivel az emberek többsége még mindig nem tartja fontosnak, hogy saját személyi jövedelemadójának 2, vagy 3,5 százalékával rendelkezzen, szükség van évről évre erre a figyelemfelkeltő rendezvényre, hogy tudatosuljon a város lakóiban, nagyon fontos, hogy az a kevés összegnek tűnő pénz a civil szervezetekhez jusson, ne maradjon az államkasszában. Sok kicsi sokra megy – magyarázták az egyik standnál, és mivel
Fotó: Haáz Vince
Ugyanakkor az is nagyon fontos, hogy felismerjék az önkétességi munka jelentőségét, azt, hogy azzal mekkora segítséget nyújthatnak az egyesületeknek, az embertársaiknak, ugyanakkor szakmai tapasztalatra, gyakorlatra is szert tehetnek. Önkéntes lehet a még pályaválasztás előtt álló fiatal, vagy az aktív felnőtt, de az a nyugdíjas is, aki úgy érzi tudásával, tapasztalatával segíthet másokon.
A nap fénypontját, mint minden évben most is az a felvonulás jelentette, ahol a szervezetek körbejárták a központi parkot, zászlókkal, kitűzőkkel, feliratokkal „ünnepelték” az együttlétet, a szolidaritást.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
Tovább bővül a megemelt gyalogátjárók száma Csíkszeredában, ugyanis újabbat alakítanak ki Zsögöd egyik forgalmas útkereszteződésénél, a kultúrotthon előtt.
Székelyföldön több településen is fátyolos, hideg, párás reggelre ébredtek hétfőn: a katasztrófavédelem által kiadott sárga riasztás mellett fagypont alatti értékeket regisztráltak a hajnali órákban Gyergyószéken.
A Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványt hétfőn olvassák fel a parlamentben, a dokumentumról szóló vita és a szavazás pedig egy héttel később, december 15-én lesz.
Elindult az időközi helyhatósági választáson, és a szavazatok több mint 50 százalékának begyűjtésével Marcel Ciolacu, Románia korábbi miniszterelnöke lesz Buzău megye tanácselnöke.
Az Állandó Választási Hatóság honlapján közzétett adatok szerint a szavazókörzetek eredményeinek összesítése alapján a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a vasárnapi időközi főpolgármester-választást a szavazatok 36,16 százalékával.
szóljon hozzá!