
Itt már hiába keressük az ócskapiacot
Fotó: Haáz Vince
A Maros híd melletti, megszokott marosvásárhelyi ócskapiacot vasárnap már hiába keressük, végleg bezár.
2023. november 24., 13:062023. november 24., 13:06
Rövid közleményben tájékoztat a marosvásárhelyi városháza, hogy a végleges bírósági döntés miatt a laktanya melletti ócskapiac területét elvesztette a város, így vasárnap ott már nem tudnak piacot szervezni.
Ezen a helyen pár hete szervezett ócskapiacot egy magánvállalkozó és eddig párhuzamosan működött a két helyszínen az adásvétel.
Mint ismert a marosvásárhelyi városháza 2010-ben kapta használatba a védelmi minisztériumtól a volt Kossuth utcai laktanyát és a hozzá tartozó 6,5 hektárnyi területet. Ez utóbbi helyen szervezte meg a városi piacigazgatóság a népszerű bolhapiacot, immár 8 éve.
A városháza azonban nem teljesítette a katonaságnak tett ígéretét, nem épített szolgálati lakásokat a védelmi minisztérium alkalmazottainak. Emiatt a védelmi minisztérium visszakövetelte a használatba adott épületet és telket.
A bíróság döntött az eredeti egyezség érvényességéről, kimondva, hogy a védelmi minisztériumnak van igaza, így a város vissza kell szolgáltassa az ingatlant és területet.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
Három tengerész megsérült, miután tűz ütött ki a libériai felségjelzésű Gas Lisbon LPG-tartályhajón a Fekete-tengeren, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 14 tengeri mérföldre.
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
szóljon hozzá!