
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az influenzaellenes oltások második szállítmánya november 10-ére várható az országba, december elején pedig az utolsó szállítmány is megérkezik – nyilatkozta mandátumának átvételét követően az új egészségügyi miniszter, Victor Costache az Agerpres beszámolója szerint.
2019. november 07., 12:552019. november 07., 12:55
Costache hivatalosan csütörtökön vette át hivatalát, a ceremónián Ludovic Orban kormányfő és Raluca Turcan kormányfőhelyettes is részt vett.
Az új egészségügyi miniszter arról számolt be, hogy az októberben érkezett első, 500 ezer adag vakcinát tartalmazó szállítmány után
„Megpróbáljuk optimálisan működtetni ezt a rendszert, hogy jövőre már ne kelljen az oltások kríziséről beszélni” – mondta Costache.
Arra is ígértet tett, hogy mielőbb döntést hoznak az ágazatot érintő olyan fontos kérdésekben, mint a clawback-adó, a kiegészítő biztosítások és az Eurotransplant ügye.
Costache elmondta, új rendszer alapján tervezik kiértékelni az egészségügyi személyzet és az egészségügyi intézmények menedzseri állására pályázó személyek szaktudását, mert
– tette hozzá.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
szóljon hozzá!