
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elmúlt 24 órában jelentősen visszaesett az új esetek száma 779 új fertőzöttel 62 547-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított koronavírussal fertőződtek száma Romániában. A fertőzéssel összefüggő halálesetek száma 29-el emelkedett, míg az intenzív osztályokon 476 pácienst ápolnak. Az új fertőzéseket 6607 tesztből mutatták ki.
2020. augusztus 10., 13:252020. augusztus 10., 13:25
2020. augusztus 10., 13:372020. augusztus 10., 13:37
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 605 | Országos | 62 547 |
| Maros | 1091 | Elhunyt | 2729 |
| Kovászna | 535 | Gyógyult | 30 311 |
Eddig összesen 30 311 pácienst nyilvánítottak gyógyultnak, 6497-en pedig tünetmentesek voltak, így ők tíz nap után elhagyhatták a kórházat. Ezidáig 1 385 334 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában. Ezek közül 6607-et az elmúlt 24 órában végeztek el, 4738-et az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 1869-et pedig kérésre.
Ami az újrateszteléseket illeti, az elmúlt 24 órában 326, korábban pozitív teszttel rendelkező személynek lett ismét pozitív a tesztje: Hargita és Kovászna megyében senkinek, Maros megyében viszont öt fertőzöttnek lett újból pozitív a tesztje.
Az elmúlt 24 órában 29, koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés – közölte szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Ezzel 2729-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
A GCS adatai szerint a jelzett időszakban 18 férfi és 11 nő elhalálozását jelentették. Őket Fehér, Arad, Argeş, Bákó, Brăila, Buzău, Dâmboviţa, Galac, Gorj, Hunyad, Prahova, Szeben, Suceava, Temes, Vâlcea és Vaslui megyei, valamint bukaresti kórházakban kezelték.
A halálos áldozatok közül egy személy 20 és 29 év közötti, egy pedig 30 és 39 év közötti volt, egy személy a 40 és 49 év közötti korosztályhoz tartozott, ketten az 50 és 59 év közötti korosztályhoz, kilencen 60 és 69 év közöttiek, kilencen 70 és 79 év közöttiek, hatan pedig 80 éven felüliek voltak.
Az elhunytak közül 28-an más betegségekben is szenvedtek, egyikük esetében ez idáig nem jelentettek társbetegségeket.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
2 hozzászólás