
Fotó: László Ildikó
Tavaly év október közepétől egy fél éven át használhatták az udvarhelyszékiek a 2019-ben átadott sátortetős műjégpályát. Ugyan anyagi nyereséget idén sem könyvelhetnek el, a programoknak helyet adó létesítmény közösségi élmények helyszínéül szolgált.
2024. április 12., 18:462024. április 12., 18:46
2024. április 12., 18:592024. április 12., 18:59
A fák már javában ontják virágaikat, ez pedig azt is jelenti, a téli sportoknak lassan lejár az ideje. A székelyudvarhelyi fedett jégpálya idei szezonja is a végéhez ért, ugyanis
A korcsolyázás szerelmeseinek hat hónapon keresztül állt rendelkezésére a jégpálya, ez idő alatt összesen 22 500 személy váltott belépőt. Ezen felül
– tudtuk meg Zörgő Noémitől, a városháza sajtóreferensétől. Mint mondta, utóbbiról nincsenek pontos számadatok a látogatókat illetően, hiszen a pályabérlés egy bizonyos időintervallumot foglalt magába, és kisebb létszámú csoportok, de iskolák is bérbe vették a pályát.
A székelyudvarhelyi városháza által üzemeltetett jégpálya bevételét még korai számszerűsíteni, tekintve, hogy a számlák még nem éreztek meg, de az azért látszik, hogy
Az anyagi nyereség elenyésző, de annál több élményt jelentett a közösségi tér, hiszen a szezon alatt
Ilyen volt például a jégdiszkó, ahol igazi bulis hangulatot teremtettek fényekkel és dj-vel a Mozgás éve alkalmából. Emellett jégkarneválon is részt lehetett venni, a Házasság hete alkalmával házaspárok vették birtokba a pályát, valamint
– részletezte a szóvivő. A felkészülésen felül különböző korosztályos hokimérkőzéseket is szerveztek, országos bajnokságot is beleértve.
Mielőtt hosszabb időre szögre kerülnének a korcsolyák, a vasárnapi szezonzárás előtt még érdemes lehet egyet csúszni a jégpályán.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
szóljon hozzá!