
Fotó: László Ildikó
Tavaly év október közepétől egy fél éven át használhatták az udvarhelyszékiek a 2019-ben átadott sátortetős műjégpályát. Ugyan anyagi nyereséget idén sem könyvelhetnek el, a programoknak helyet adó létesítmény közösségi élmények helyszínéül szolgált.
2024. április 12., 18:462024. április 12., 18:46
2024. április 12., 18:592024. április 12., 18:59
A fák már javában ontják virágaikat, ez pedig azt is jelenti, a téli sportoknak lassan lejár az ideje. A székelyudvarhelyi fedett jégpálya idei szezonja is a végéhez ért, ugyanis
A korcsolyázás szerelmeseinek hat hónapon keresztül állt rendelkezésére a jégpálya, ez idő alatt összesen 22 500 személy váltott belépőt. Ezen felül
– tudtuk meg Zörgő Noémitől, a városháza sajtóreferensétől. Mint mondta, utóbbiról nincsenek pontos számadatok a látogatókat illetően, hiszen a pályabérlés egy bizonyos időintervallumot foglalt magába, és kisebb létszámú csoportok, de iskolák is bérbe vették a pályát.
A székelyudvarhelyi városháza által üzemeltetett jégpálya bevételét még korai számszerűsíteni, tekintve, hogy a számlák még nem éreztek meg, de az azért látszik, hogy
Az anyagi nyereség elenyésző, de annál több élményt jelentett a közösségi tér, hiszen a szezon alatt
Ilyen volt például a jégdiszkó, ahol igazi bulis hangulatot teremtettek fényekkel és dj-vel a Mozgás éve alkalmából. Emellett jégkarneválon is részt lehetett venni, a Házasság hete alkalmával házaspárok vették birtokba a pályát, valamint
– részletezte a szóvivő. A felkészülésen felül különböző korosztályos hokimérkőzéseket is szerveztek, országos bajnokságot is beleértve.
Mielőtt hosszabb időre szögre kerülnének a korcsolyák, a vasárnapi szezonzárás előtt még érdemes lehet egyet csúszni a jégpályán.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.
Tavaly a legalább tíz embert foglalkoztató európai uniós vállalkozások közel kétharmada (63,6 százaléka) használt valamilyen közösségi oldalt; Románia a sereghajtók közé tartozik e tekintetben.
Több mint háromszáz éves tölgy terebélyesedik a székelyudvarhelyi szovjet síremlék közelében, amely a város legidősebb élő fájának számít. Szakemberek vizsgálatokat végeznek, majd tervet dolgoznak ki a fa életének meghosszabbítására.
Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert. A magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.
A bukaresti ügyészség pénteken 60 napra hatósági felügyelet alá helyezte Makaveli néven ismert Alexandru Zidarut.
Az idei első negyedévben 11 876 lakást adtak használatba Romániában, 914-gyel kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători) péntektől szeptember elejéig közvetlen összeköttetést biztosít a tengerpart és az ország főbb régiói között.
Márciushoz képest áprilisban 95 lejjel (1,6 százalékkal) 5843 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!