
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Több mint 470 nagykövet áll rajthoz a csíkszeredai Szabadság téren 11 órától az első Fuss Neki! Csík záróeseményén vasárnap. Az adománygyűjtő sportrendezvény programja már korábban megkezdődött Facebookon, a mozgalomban részt vevő 21 helyi civil szervezet bemutatkozásával, a közösségi futást, biciklizést, vagy sétát követően pedig záróünnepséggel ér véget.
2022. május 19., 12:252022. május 19., 12:25
Első alkalommal szervezik meg Csíkszeredában a Fuss Neki! adománygyűjtő sporteseményt, amelyen keresztül
A rendezvény záróeseménye vasárnap lesz a Szabadság téren.
Mint Vas Rékától, a Fuss Neki! Csík mozgalom főszervezőjétől megtudtuk, a program szerint 10 és 11 óra között mutatkoznak be a civil szervezetek, ezt követően
Az esemény záróünnepségét várhatóan 13 14 óra magasságában tartják a tervek szerint.
A főszervező elmondása szerint nem lesznek útlezárások az érintett útvonalakon csak korlátozásokra lehet számítani a rendezvény ideje alatt, a forgalmat adott esetben a közúti rendőrség irányítja majd. További információk a rendezvény honlapján, vagy a közösségi oldalaikon érhetők el.
Mint korábban írtuk, a Fuss Neki! egy sporteseményre, futásra épülő adománygyűjtő program, amelyet Székelyudvarhelyen már több mint tíz éve nagy sikerrel szervez meg a helyi közösségi alapítvány. A jó példából inspirálódva Csíkszeredában is megtartják idén először a The House Egyesület kezdeményezéseként.
Tavaly 39 800 euró volt a teljes munkaidős foglalkoztatottak éves átlagkeresete az Európai Unióban, ami 5,2 százalékos növekedést jelent a 2023-ban jegyzett 37 800 euróhoz képest – derül ki az EU statisztikai hivatalának szerdán közzétett adataiból.
Elfogadta a képviselőház szerdán azt a törvénytervezetet, amely szerint legtöbb 45 lej lehet az élelmiszerjegyek értéke a jelenlegi 40,18 lej helyett. A jogszabályjavaslatot a szenátus korábban már elfogadta, a képviselőház döntő házként szavazott róla.
Döntő házként elfogadta szerdán a képviselőház az úgynevezett Nordis-törvényt, amely egyebek mellett felső határt szab a lakásvásárláskor fizetett előlegnek.
A különnyugdíjukat szabályozó törvény módosítása esetén a nyugdíjkorhatár elérése után a rendszerben maradó belügyi alkalmazottak és katonák később is a jelenlegi feltételek mellett vonulhatnak nyugdíjba – jelentette ki szerdán Nicușor Dan államfő.
Kelemen Hunor szerint akkor lehet majd kompromisszumról beszélni a bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló tárgyalásokon, ha „mindegyik fél enged valamennyit”.
Nem térítette vissza maradéktalanul az Állandó Választási Hatóság (AEP) Nicușor Dan kampányköltségeit, ezért a jogi lépéseket tervez az államfő .
Nemcsak Alcsíkon, kedd délután már több felcsíki községben is áramszünet volt, de a két eset nem függ össze egymással az illetékes szerint. Az alcsíki övezetet ellátó tusnádfürdői trafóállomás viszont cserére, vagy javításra szorul.
A koalíció keddi tanácskozásán abban állapodtak meg a kormánypártok, hogy megbíznak egy munkacsoportot a parlament létszámának csökkentéséről szóló törvénymódosító tervezet kidolgozására.
Színvonalas kortárs népművészeti alkotások seregszemléjére várnak pályaműveket a Kárpát-medencéből. Jelentkezni a pályázatra december 1-ig lehet. Az alkotásokat pedig 2026. január 20-áig lehet leadni vagy elküldeni.
A szeptemberi 9,88 százalékról októberben 9,80 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!