
Ilyen is volt. De milyen lesz? Vasárnap választunk
Fotó: Veres Nándor
A választásokra való tekintettel rendhagyó programmal tartanak nyitva Maros megyében a lakosságnyilvántartó-hivatalok, érvényes személyazonossági igazolványt lehet igényelni.
2024. november 21., 11:162024. november 21., 11:16
Az államfői és a parlamenti választásokra készülve meghosszabbított programmal várják azokat, akiknek lejárt vagy nincs meg a személyazonossági igazolványuk – tudtuk meg Codruţa Savától, a Maros Megyei Lakosság-nyilvántartó Hivatal vezetőjétől.
A hiányzó vagy érvénytelen iratok pótlását kérvényezni lehet az elkövetkező három szombaton is, vagyis november 23-án, 30-án, illetve december 7-én 8–16 óra között. De választási napokon, vasárnaponként is fogadják a kéréseket 7–21 óra között;
Maros megyében tizenhét lakosság-nyilvántartó iroda működik, a rendhagyó nyitvatartási időpontokban nem kell előre időpontot foglalni.
Az illetékes szerint november elején Maros megyében 21 038 olyan személy volt, akinek lejárt a személyi igazolványa, és nem kérvényezte még a cserét érvényes okiratra. A személyazonossági igazolványhoz szükséges iratok jegyzéke megtalálható itt.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
szóljon hozzá!