
A tél még visszaköszön a hétvégén
Fotó: Veres Nándor
Vasárnap estig meghosszabbította az Országos Meteorológiai Szolgálat a rossz időre vonatkozó figyelmeztetését, amely az ország egész területét érinti – tájékoztat az Agerpres.
2017. március 17., 15:032017. március 17., 15:03
2017. március 17., 15:062017. március 17., 15:06
A meteorológusok szerint szombaton 4 órától vasárnap 23 óráig a központi, nyugati és keleti országrészben kiterjedt területeken kell esőzésekre számítani, a lehulló csapadék mennyisége eléri a 15-20, helyenként a 30 litert négyzetméterenként.
Szombat reggel Erdélyben és Máramarosban helyenként havas esőre, az ország többi részén kisebb záporokra kell számítani.
A hegyvidéki térségekben, főleg 1500 méter fölött, kitart a havazás, és 50-70, helyenként akár 80-90 km/h-s széllökések várhatók.

A következő napokban is szeles időre számíthatunk Székelyudvarhely térségében. Változékony lesz az égbolt, helyenként csapadékkal.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!