A székely vártemplomoknak és erődöknek nagy rajongója, megrajzolója, és amikor éppen nem alkot, akkor a Mini Erdély Park gőzösét vezeti Gyöngyössy János történeti grafikus, illusztrátor.
2022. február 18., 12:042022. február 18., 12:04
A Nézőpont meghívottja Gyöngyössy János, az Erdélyi képes krónikák megalkotója szerényen művészettörténeti segédmunkásként aposztrofálja magát, ám munkássága által ennél sokkal többre hivatott:
A Mini Erdély Parkban látható makettek kivitelezése az ő szakmai irányításával zajlik, de mivel a gyerekek nagy rajongója, az itteni kisvonat, a mini székely gőzös masinisztájaként is sokan láthatták már. A Legendárium legendás, nagy tudású Szőr Manóját is az ő alakja inspirálta.
Idén nyáron egy igazán testhezálló tevékenységgel bővül Gyöngyössy János feladatköre: a Mini Erdély Park legújabb látványosságának, egy – gyerekek és felnőttek által is bejárható és felfedezhető – kis várnak lesz a várura és mindentudó idegenvezetője. Minderről mesélt a Nézőpont kamerái előtt.
A Gyöngyössy Jánossal készült beszélgetés megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
szóljon hozzá!