
Az iskolakezdéssel megugrik a kereslet a kiadó lakások iránt. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön elegendő bérlakás van, és majdnem minden igényt ki tudnak elégíteni az ingatlanügynökségek, Csíkszeredában azonban „vadásszák” az ideiglenes otthonokat. Van, ahol befolyásolja az iskola- és egyetemkezdés a keresletet, máshol kevésbé.
2024. augusztus 13., 10:242024. augusztus 13., 10:24
2024. augusztus 13., 12:412024. augusztus 13., 12:41
Marosvásárhelyen az elmúlt napokban látványosan megnőttek a lakások bérbeadásával, kiadó lakások keresésével kapcsolatos hirdetések. Az erre szakosodott oldalakon naponta több tucatnyian frissítik a korábbi hirdetéseket, vagy újakat tesznek fel. A közösségi oldalakon is egyre többen hirdetik, hogy szeptember elsejétől, vagy október elsejétől szobákat, lakásokat adnak bérbe, lakótársakat keresnek.
A Székelyhon megkeresésére az egyik vásárhelyi ingatlanügynök arról beszélt, hogy
Többen egyelőre csak telefonon érdeklődnek az árakról és feltételekről, várják, hogy a bentlakási helyeket osszák le, hiszen Marosvásárhelyen az orvosi egyetemnek hat bentlakása van, de a Sapientia egyetem diákjainak egy része is kollégiumba költözik.
Ami a felhozatalt illeti, vannak új lakások, de régi, felújítottak is, ez utóbbiak iránt a legnagyobb a kereslet.
De a rendbe tett, kétszobásért is 500 eurót kérnek, míg egy hasonló méretű és felszereltségű, más lakótelepen 350 euró körül mozog az ár. Az orvosi egyetem környékén nemcsak az egyetemisták, hanem a rezidens orvosok, orvoscsaládok miatt is nagyok az árak, mert gyakran ők is ott szeretnének bérelni, növelve a keresletet.
Továbbra is népszerű a Tudor lakótelep is, úgy a régi Tudor, ami közel van a központhoz, mint a városvégi részek, amelyek közel vannak a Sapientiához, de egy másik magánegyetemhez is. Itt
A Kövesdombon és a Meggyesfalva negyedben valamivel alacsonyabbak az árak.
Naponta két-három személy, többnyire alkalmazottak érdeklődnek Csíkszeredában a bérlakások iránt, de nagyon keveset tudnak kiszolgálni – tudtuk meg Szabó Leheltől, a Wellmob ügynökség képviselőjétől. A Székelyhonnak elmondta,
De míg magánlakások épülgetnek a Hargita megyei megyeszékhelyen, addig tömbházlakások egyáltalán (ez alól csak a Fortuna lakópark jelent kivételt), ezért is olyan nagy irántuk az igény. A diákok, egyetemisták nem is kezdtek el érdeklődni, hanem
„Az elmúlt két hétben két lakást tudunk bérbe adni, versengtek érte a vevők. A garzonok havi bére 1.000-1.100 lej között mozog, a kétszobás lakásokért pedig 250-350 eurót fizetnek a lakók.”
A szabadságok és a vakáció ideje érezhető még a sepsiszentgyörgyi ingatlanpiacon – nyilatkozta a Székelyhonnak Ștefan Manole ügynök. Ez az jelenti, hogy
De általában szeptember elején a kereslet is nő, és majdnem minden bérlakás lakóra talál. Kivételt képeznek azok, amelyekért a tulajdonosok túl nagy árat kérnek.
Manole azt is elmondta, hogy a luxuslakások iránt nagyobb a kereslet, mint a kínálat, egyre több jó munkahellyel rendelkező, vagy külföldről hazaköltöző fiatal család keres új építésű, korszerűen rendbe tett és felszerelt tömbházlakásokat. Ilyenből egyelőre hiány van Sepsiszentgyörgyön, akkor is, ha folyamatosan épülnek új tömbházlakások.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
szóljon hozzá!