
Rózsatöveket is biztosít a városi kertészet. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Rózsatövet, fűmagot, sövényt, szükség esetén kertészeti kéziszerszámokat és szakmai tudást is biztosít a csíkszeredai városi kertészet a lakóknak az önkormányzat környezetszépítő mozgalma részeként.
2023. március 30., 19:232023. március 30., 19:23
A csíkszeredai városháza környezetszépítő mozgalmat indít azzal a céllal, hogy a tömbházak körüli zöldövezetek feljavítása mellett segítsék a lakóközösségek összefogását és együttműködését – olvasható a városháza felhívásában.
A városi kertészet azzal járul hozzá e mozgalomhoz, hogy a lakók rendelkezésére bocsát rózsatövet, fűmagot és sövényt, illetve szükség esetén kölcsönöz kertészeti kéziszerszámokat is (ásó, kapa, gereblye, lapát, seprű). Mindezek mellett szakmai hátteret biztosít az ültetéshez és a gondozáshoz.
a buristacsilla@szereda.ro e-mail címen március 31-ig” – írják, ígérve, hogy a jelentkezőkkel a pénteki határidő után felveszik a kapcsolatot.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
szóljon hozzá!