
Rózsatöveket is biztosít a városi kertészet. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Rózsatövet, fűmagot, sövényt, szükség esetén kertészeti kéziszerszámokat és szakmai tudást is biztosít a csíkszeredai városi kertészet a lakóknak az önkormányzat környezetszépítő mozgalma részeként.
2023. március 30., 19:232023. március 30., 19:23
A csíkszeredai városháza környezetszépítő mozgalmat indít azzal a céllal, hogy a tömbházak körüli zöldövezetek feljavítása mellett segítsék a lakóközösségek összefogását és együttműködését – olvasható a városháza felhívásában.
A városi kertészet azzal járul hozzá e mozgalomhoz, hogy a lakók rendelkezésére bocsát rózsatövet, fűmagot és sövényt, illetve szükség esetén kölcsönöz kertészeti kéziszerszámokat is (ásó, kapa, gereblye, lapát, seprű). Mindezek mellett szakmai hátteret biztosít az ültetéshez és a gondozáshoz.
a buristacsilla@szereda.ro e-mail címen március 31-ig” – írják, ígérve, hogy a jelentkezőkkel a pénteki határidő után felveszik a kapcsolatot.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!