
Felpezsdül az élet a hétvégén Szentegyházán. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Verbuválóval kezdődnek szombaton reggel fél tízkor a szentegyházi városnapok, ahol egy óra múlva már a felújított városháza épületét mutatják be az érdeklődőknek. Délkor lesz a rendezvény hivatalos megnyitója a Piactéren, amelyen díjazni fogják a legtisztább portákat, a legügyesebb diákokat.
2021. július 22., 15:482021. július 22., 15:48
Szombaton fél kettőtől kulturális műsorok kezdődnek, délután hattól lép fel Pittyes2es és Gyufa, este nyolctól pedig Disperzit, majd 4S Street koncert lesz. A napot retróbulival zárják.
Vasárnap délelőtt tíz órától tömegfutással kezdődik a rendezvény, majd gyerekprogramok következnek. Délután két órakor szabadidőpályát avatnak, utána pedig a sportolókat díjazzák. Ezután több fellépés is lesz, amelyet az Emberi Dolgok-Ossian Tribute koncertje zár.
Este fél tizenegykor tűzijátékkal kedveskednek az érdeklődőknek. A felsoroltak mellett röplabda-, kézilabda és minifocibajnokság, valamint tematikus sátrak várják a városi parkba látogatókat.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
szóljon hozzá!